Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Multimetar RFT G-1002.500
#1
Postovani,

Zeleo bih da dovedem u pristojno stanje ovaj multimetar. Merenje napona i otpora funkcionise veoma dobro i tačno. 
Problem je sa merenjem struje, samo na opsegu 2000 meri struju. Hobi mi je popravka starih rucnih satova i njihova potrosnja je oko 3uA. Upravo zato mi ovaj multimetar i treba najviše. Manual je na nemačkom ali uz translate se snalazim, korisno je sto ima algoritam za kvarove i korake koje treba preuzeti za testiranje.

Merio sam ref. napone i svi deluju da su ok. Sutra cu proveriti da li su u tolerancijama. Za početak sam mislio da zamenim elektrolite za filtraciju 2200 i 1000. Da li da ih menjam ili da ne diram ništa? Kontakt sprejom cu naprskati prekidače i kontakte...


Attached Files Thumbnail(s)


.pdf   2.RFT_G-1002.500_010_AC-DC_R_I_DigitalVoltmeter_2_SM.pdf (Size: 876,46 KB / Downloads: 10)
.pdf   1.RFT_G-1002.500_010_AC-DC_R_I_DigitalVoltmeter_1_SM.pdf (Size: 1,01 MB / Downloads: 8)
.pdf   3.RFT_G-1002-sp.pdf (Size: 1,27 MB / Downloads: 11)
Reply
#2
Ne znam šta je problem, ali na tako staroj spravi svakako bi trebalo zameniti sve elektrolite.
Reply
#3
Problem je sto ne mogu da merim uA. Na polozaju 0.2-2-20-200 samo stoji na nuli 0.000. Ne menja se uopšte.
Izmerio sam napone, da li su dobri? Koliko sam razumeo ovaj broj ispod npr+5V -1/Z.  +-2.7V je tolerancija?


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#4
Ti stari elektroliti umeju da budu bolji nego novi koji su stojali u kesici par godina. Pre zamene elektrolita tek ovako napamet bilo bi bolje premeriti esr i kapacitet i onda pristupiti zameni ako je bas neophodno. Svi naponi koliko videh su u toleranciji sem jednog koji je neznatno visi. Zamenom elektrolita neces resiti problem sto ne meri na uA podrucju, problem trazi na drugom mestu, a ne u elektrolitima.
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
#5
Nisam ja mislio da je problem što ne rade neki opsezi baš u elektrolitima, nego ako planira da ga koristi duže vreme, valjalo bi sve zameniti. Rešavanje osnovnog problema prvo, to se podrazumeva. Recimo za početak očistiti kontakte, poveriti lemove, konektore, svu tu mehaniku.
Reply
#6
Resio sam problem, ustvari je glupost u pitanju. Problem je bio u lezistu osiguraca za mA opseg. Sutra cu testirati detaljno ali prvi test je izmerio 250uA tačno. Sve sam pretresao prekidace. Hvala na pomoci.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)