Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju
Upravo čitam doc. od Texas-ovog IC: BQ28Z610,
"bq28z610 Impedance Track™ Gas Gauge and Protection Solution
for 1-Series to 2-Series Cell Li-Ion Battery Packs"

Čipče je jako zanimljivo i nudi vrlo ozbiljnu akviziciju podataka, osim zaštite baterije.
Spravica je predviđena za jednu ili dve litijumske ćelije raznih hemijskih sastava.
Kad radi sa dve ćelije ima i njihovo balansiranje.
Tu je i limit veka baterije, naravno programabilan :-)
Reply
(03-25-2021, 01:30 AM)Macola Wrote: Upravo čitam doc. od Texas-ovog IC: BQ28Z610,
"bq28z610 Impedance Track™ Gas Gauge and Protection Solution
for 1-Series to 2-Series Cell Li-Ion Battery Packs"

Čipče je jako zanimljivo i nudi vrlo ozbiljnu akviziciju podataka, osim zaštite baterije.
Spravica je predviđena za jednu ili dve litijumske ćelije raznih hemijskih sastava.
Kad radi sa dve ćelije ima i njihovo balansiranje.
Tu je i limit veka baterije, naravno programabilan :-)

Maki,

koristio sam te Texasove impedance track cipove. Glavni problem je sto zahtevaju programator da bi se povezali sa njihovim Battery Studio-m, a programator je oko 150eur. Takodje Texas zahteva odredjene rezime testiranja i logovanja podataka kako bi ti napravili fajl config fajl za tvoju bateriju. Ceo proces je dosta spor.
Za razliku od Texasovih cipova, koristio sam Maxim-ove fuel gauge-ove koji su prostiji ali sve podatke o bateriji mozes lako da isprogramiras preko I2C-a i da ga pustis da se sam obuci. Kod Texasa je to dosta komplesnije.
Reply
Vojin me je preduhitrio i napisao sve što bih i ja rekao.

Dodatno, ja sam bio veoma zbunjen sa I2C komunikacijom koju je Texas koristio na jednom od tih BQ čipova. Konačno HW I2C komunikacija nije htela da radi pa sam pisao softverske rutine za neku nestandardnu I2C komunikaciju. Kasnije, ispostavilo se da Maxim ima mnogo jednostavnija rešenja.
Reply
Hvala drugari na sugestijama i iskustvu.

Tako nešto naslućujem već iz dokumentacije.
Na žalost, čip je već tu i ne mogu da ga promenim (osim ako ne nađem neki koji je pin kompatibilan, u šta već sumnjam).
Jedino bi to olakšalo stvari jer ovaj BQ je baš preterano zakomplikovan i izgleda da neću moći da pobegnem od toga.
Reply
@Macola
Ako ti budu trebale rutine za taj Texas I2C javi se, mogu ti poslati moju biblioteku. Pisane su za STM32 platformu.
Reply
Photo 
(02-08-2021, 11:46 PM)ddanijel Wrote: Ogy javljam ti se na viber pa ti saljem ovo posto ja za 2 godine nisam nasao za shodno da sastavim, a nije da mi nije trebalo. Cak sta vise trenutno bi mi zavrsilo odlican posao posto se nesto mlatim sa mcu+sim800 gde su struje ispod 1mA u standby sa povremenim pikovima i ovo bi mi super stvar zavrsilo ali vreme ne dozvoljava da sastavim ( a i nedostatak volje). Ovo ti saljem , a ako neko ima svoj da je sklopio i da hoce sklopljen da proda rad sam da platim lepu cifru za zavrsen modul.



Evo, i meni je trebalo 3 mjeseca, ali je konacno proradio...
Malo su cudne bojice Smile, al' nema veze. Ocito je ovaj displej dvobojni pa je nesto drugacija organizacija memorije, ali to je manje vazno. Mozda to nekad dotjeram pa cemo napraviti update fw. na GIT-u, za dvobojni.
Zanimljivo je da sam narucio i jos neke OLED displeje 0.96", ali imaju drugaciji raspored pinova, pa bi se i to moglo dotjerati sa nekim jumperima na pcb...

Hvala jos jednom na besplatno ustupljenim plocicama i dijelovima!
Uskoro sastavljam jos jedan i saljem, kao sto sam obecao...

Poz.
Reply
Jesi ga pedantno skockao, svaka čast!
Reply
Za dvobojnu varijantu trebalo bi podesiti vertikalne ofsete za ispis, da ne ide ispis izmedju ali realno sem estetski nista drugo ne smeta. Bitno da si sklopio i da je proradilo na prvu! Naprava je mnogo dobra i realno mnogo dobro smisljena sto se tice preklapanja opsega iz male u vecu potrosnju, nisam video nista slicno okolo na tu foru, zaista GENIJALNO. Sve pohvale ekipi koja je ucestvovala u projektovanju (da ne nabrajam pojedinacno) , i hvala Pejcicu sto je obezbedio pcb i delove za nas koji smo se bili prijavili za besplatne uzorke.
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
Hvala @ddanijel!

Da nisam imao potrebu za pouzdanim praćenjem podatka za vreme preklapanja, takvo rešenje ne bih ni stvorio.
Međutim, potreba mi je nastala puno ranije, oko praćenja nekog napona, pa sam tada i stvorio koncept u kom se viši opseg već prati kada dođe do preklapanja (a podešen da već bude u pristojnoj rezoluciji).
Tako se ništa ne propusti i samo je stvar digitalije da li će uspeti da pokupi već ponuđeno...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)