Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Triangle square generator by Macolakg
#1
Pošto mi se svidelo kako ovaj generator radi reših da napravim pločucu i ako Bog da skutijam u dogledno vreme.

Reply
#2
Di je šema? Smile
Reply
#3
Evo u ovoj temi
https://forum.yu3ma.net/thread-1959-page-9.html
Reply
#4
[Image: attachment.php?aid=36304]

Koliko vidim na PCB je stavljen OPA4192? To mora da radi dobro ... Wink


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#5
Evo malo i oscilograma.Žice do kondezatora i pota su malo duže jer tako će biti i u kutiji pa da znam šta me čeka da ne bude posle iznenađenja.






Reply
#6
(10-07-2021, 03:46 PM)gorso69 Wrote: Evo malo i oscilograma.Žice do kondezatora i pota su malo duže jer tako će biti i u kutiji pa da znam šta me čeka da ne bude posle iznenađenja.

Do koliko kHz moze da ide sa trouglom....
Reply
#7
Sa Ct 2n2 je išao do 13kHz.Nisam probao 1n jer nemam MKP verziju.Može tu još da se smanji R6 na 2k2.Sad sad na poslu probaću sutra dokle ide mada Macola kaže:
"Sa tom najboljom izvedbom, tj. sa 4 x op-amp OPA4192, sprava će izuzetno linearno i precizno raditi i na gornjem opsegu frekvencija koji su iznad 10KHz i čak do preko 200KHz.

To ne mogu raditi op-amps sa slew rate ispod 15V/uS."
Reply
#8
Ok, meni treba konkretno samo trougao zbog nekih drugih stvari cistoca signala i nije toliko kriticna , bitno je da moze da dodje do 200kHz , nego ja kod tebe vidim dve plocice a na jednoj plocici vidim samo 555, sta ima na drugoj...
Reply
#9
To je jedna pločica (TOP-BOT)
Sa Ct 2n2 i R6 2k2 
Reply
#10
Evo sa Ct 220p,špic je malo zaobljen  Confused
Reply
#11
(10-08-2021, 08:50 AM)gorso69 Wrote: Evo sa Ct 220p,špic je malo zaobljen  Confused

Ovo je odlicno....
Reply
#12
Dragan83 ,
ako želiš da praviš imaš pločicu gratis Big Grin
Reply
#13
(10-08-2021, 06:09 PM)gorso69 Wrote: Dragan83 ,
ako želiš da praviš imaš pločicu gratis Big Grin

Ok, pravicu ga sigurno ali ce biti integrisan na neki drugi uredjaj za testiranja tako da mi ta plocica trenutno ne vrsi ulogu u svakom slucaju hvala, interesuje me koji si ti op amp stavio ne vidi se jasno na slici...
Reply
#14
Po Macolinoj preporuci OPA4194
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)