Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Termalna kamera - saveti za kupovinu
#29
Svakako ne moramo da se slozimo u misljenjima, tu smo da prodiskutujemo i razmenimo iskustva. I dalje se ne slazem da je 120c neupotrebljivo za elektroniku ali izgleda da ne percepiramo na isti nacin taj naziv i sta on predstavlja. Ako bih i dosao u situaciju da na nekoj "elektronici" dozivim preko 120c, pa makar flir i ne merio preko, apsolutno bi mi bilo svejedno da li je 121 ili 221c na toj komponenti. Uostalom neke legure kalaja se tope vec pri 180c , a ti pricas o kojekakvoj ELEKTRONICI i pominjes 300-400c iznad ?!
To sto ti radis na 11kw konverteru ne znaci da to treba da disipira i proizvodi temperature od 200-300 ili ne znam koliko stepeni tako da to uopste nije obrazlozenje. Trafo F klase iskreno ne znam sta je pa ne mogu da prodiskutujem, samo doduse ne znam da li taj trafo spada u elektroniku ili u energetiku ?
Ja sam se iskreno svacega nagledao u zivotu od elektronike ali najiskrenije nisam video nista sto u normalnom radu proizvodi na bilo kojoj komponenti vise od 100c , naravno pricam o temperaturi spolja, a koliko je na parcetu silicijuma u tranzistoru u tom momentu ili koliko je u feritnom jezgru ispod zavojnice to me ne zanima jer sa kamerom ne mozes da vidis "KROZ" to, vec meris temperaturu povrsine. Kazes naveo si 100 primera gde bi merenje iznad 120c bilo korisno, ali ja iskreno ne videh ni jedan valjan primer ali nemoj mi zameriti, moguce da samo ja to ne vidim.
Tako da moje misljenje nije promenjeno, za elektronicare je i 120c apsolutno dovoljno posto ako mu flir na nekoj komponentni pokaze vise, imace indikaciju o tome da je temp iznad limita, a onda je sasvim svejedno koja je tacno, jer ta komponenta u tom momentu ocito ne radi u svom normalnom rezimu.
Reply


Messages In This Thread
Termalna kamera - saveti za kupovinu - by Želja - 09-21-2019, 04:28 PM
RE: Termalna kamera - saveti za kupovinu - by Zvu - 09-22-2019, 07:33 PM
RE: Termalna kamera - saveti za kupovinu - by ddanijel - 09-23-2019, 11:27 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)