Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Termalna kamera - saveti za kupovinu
#27
Ja bih voleo da vidim konkretan primer sta je to elektronika, a da se ima gde izmeriti preko 120c (na komponenti spolja) i da to jos uvek radi, a da nije ispustilo carobni dim i otislo u vecna lovista ?
A kontradikcija je da si rekao da je 120c neupotrebljivo za elektroniku, a posle si rekao "Max dozvoljena temp PCB plocica je oko 125C" .
Cak i ako posmatramo neke pretvarace gde bi se u transformatorima kreiralo vise od tih famoznih 120c sasvim sam siguran da to neces moci da izmeris spolja jer se elementi spolja dovoljno hlade strujanjem vazduha, a taj hotspot unutar jezgra ti svakako ne mozes da vidis termalkom ni na koji nacin.
Poenta je da ako posmatramo elektronske komponente tesko je da ce se na necemu stvoriti preko 120c na kucistu tj. na spoljnoj povrsini, zbog same disipacije elementa i razmene toplote sa okolnim vazduhom, a to napominjem jer se ne bih slozio konkretno sa ovim citiracu te :
"120C maximalna temperatura je poptuno beskoristna za elektroniku. To moze sluziti kao igracka ili alat za zidare ali ne za elektroniku."

Mislim da si bio malo pregrub sa ocenom .
Reply


Messages In This Thread
Termalna kamera - saveti za kupovinu - by Želja - 09-21-2019, 04:28 PM
RE: Termalna kamera - saveti za kupovinu - by Zvu - 09-22-2019, 07:33 PM
RE: Termalna kamera - saveti za kupovinu - by ddanijel - 09-23-2019, 06:45 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)