Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odabir osciloskopa i aktivne diff. sonde
#14
Ja bi ti preporučio ako misliš uzimati prijenosni LRC da uzmeš od voltcrafta lcr-300, on ti ima četverožilno mjerenje i još k tome kabeli pipalica su oklopljeni. Imaš ih raznih cijena ovisno kako su kalibrirani. Ja sam za svoje potrebe uzeo onaj po CAT I za 1800kn jer nemam potrebe za boljim a razlika u cijeni nije mala. Također sam uzeo prema preporuci kolege sa drugog foruma koji ima isti instrument i jako je zadovoljan.

https://www.conrad.hr/websale8/?Ctx=%257...search.htm

Da dodam što se promijenjive frekvencije tiče, Goshin prijedlog ima sigurno promijenjivu frekvenciju jer kaže maksimalna je 300kHz. Sada ovo prelazi moje znanje u SMPSovima, ali koliko znam bitno je da kond na sekundaru bude low ESR i to na višim frekvencijama jer se one moraju dobro filtrirati,veći ESR znači i veći gubici na kondu, znači veća toplina i otkazivanje konda. Vjerujem da je uzrok najčešćoj grešci(napuhanim kondenzatorima) upravo loš ESR na višim frekvencijama. E sada kako ja baš ne koristim neke posebnije kondenzatore za SMPS i većinom se bavim linearnom tehnikom većina tih kondova već na 10kHz počinje da posustaju(a i na 1kHz nisu baš svoji), ESR im se poveća tko zna koliko puta.  Na 100kHz kond više nije kond već ti instrument pokazuje da je induktivitet. Tongue  

Tako da ne znam koliko je potrebno imati taj 300kHz opseg. E sada ako trebaš da spiskaš lovu koju si dobio i ne treba ti prijenosni, onda uzmi Goshin prijedlog. A ako ti je zgodno da imaš i prijenosni uz stolni onda uzmi još i Voltcrafta.
Reply


Messages In This Thread
RE: Odabir osciloskopa i aktivne diff. sonde - by Khadgar2007 - 07-17-2019, 05:32 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)