Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Život je jedan i prolazan, ali lep
#37
ocajan stos, pa iz tog raloga i pisem odgovor, jer mislim da je velika steta precutati.

pokusacu da priblizim ideju iz vise uglova:
dok sam bio u gimnaziji lako je bilo naci drustvo za 'bleju', kad treba da se pomogne naslo bi se i to, odnosno vecina bi svakako i pomogla ali nekako neazurno i sa manje entuzijazma.
jedan drug je nekako bio drugaciji a da nista specijalno nije radio niti se izdvajao. naime on je bio 'blejac' kao idrugi ali kad treba nekom da se pomogne, priskakao je kao da je to prioritet
u odnosu na obicno druzenje. cak je u situacijam kad mora da bira da li da pomogne nekome ili da izadje sa najoboljim drugovima biarao korisnije.
tu osobinu je tada imao samo on i ja sam nekako vremenom to uvideo i pokusao da usvojim koliko je moguce
(ovu pricu govorim jer mislim da je vazno da primetimo da se ljudi nisu takvi rodili nego su odrastanjem postali zreliji i odgovorniji prema sebi i drugima (cesto vise prema drugima))

druga stvar koju zelim da istaknem je jedno prosto i naivno pitanje sa casa filozofije:
ako dete stoji na litici (a zelite da ga odmaknete) da li je prihvatljivo reci: dodji ovamo, dacu ti cokoladu(od 300g) (iako cokoladu nemate)
odnosno, postoji li pozitivna ili bela laz? kako ovo pitanje (u sirem smislu) nema ocigledan odgovor, ovde ostaje kao inspiracija za razumevanje pocetne sale

jos uglova mogu da iznesem, (recimo kako si zajebao 15 ljudi, sto deluje strasno mada nije ako je kotlic bio dobar Big Grin ) ako to moze da dovede do kvalitetne i inspirativne razrade

osim toga licno ne volim iznenadjenja cak ni ona pozitivna

u svakom slucaju nadam se da ces se okanuti 'neslane' sale (nznm jel slana ili ne, nisam probao, verujem da je sve bilo taman!) u buducnosti
makar kako ne bi prosao kao 'dijete koje je vikalo: vuk, vuk!'

da ne bude sve kontra i protiv, podrzavam sto si uvideo problem u (svom) drustvu, i sto radis na tome da ga ublazis
predlazem ti da (slvais slavu Big Grin ) i da uvedes sporadicne proslave simbolicnih dogadjaja
(primera radi mi smo da nas slavili (unutar porodice) otvaranje autoputa iako nam bas i ne pomaze ni za sta konkretno)
Reply


Messages In This Thread
RE: Život je jedan i prolazan, ali lep - by Dual - 07-07-2019, 04:00 PM
RE: Život je jedan i prolazan, ali lep - by Zvu - 07-08-2019, 02:20 PM
RE: Život je jedan i prolazan, ali lep - by TDA - 07-08-2019, 03:53 PM
RE: Život je jedan i prolazan, ali lep - by Ubledeli - 08-18-2019, 05:14 PM
RE: Život je jedan i prolazan, ali lep - by zare - 12-07-2021, 04:22 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)