Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju
Danas sam imao nešto vremena pa sam doradio Firmware uređaja.
Noviteti su:

1. Više menija za prikaz merenih parametara, posebni "ekrani" kako bi se prikazala merenja sa krupnijim brojkama. Izmena prikaza vrši se kratkim pritiskom na enkoder (njegov taster)

2. Dodao sam i novo merenje, srednja vrednost "Average" koja meri struje (Hi i Lo) sa maksimalnim vremenom uzorkovanja (potrebno je još optimizacije)
Na posebnom displeju se prikazuje sumarna vrednost merenja, podeljena sa brojem uzoraka. Pritom se prikazuje i period u kome su urađena usrednjena merenja što je veoma korisno
ukoliko se radi na low-power potrošaču koji u određenom periodu potroši određenu količinu struje, pa ova vrednost može pomoći u analizi potrebne baterije.
Reset ovih vrednosti vrši se ukoliko u prikazu "Average" korisnik drži taster enkodera duže od 3 sekunde.
U prvom redu merenja je prikaz prosečne (srednje) struje, dok je u drugom redu prikaz vremena merenja u formatu HH:MM:SS

3. LED STLED0 prikazuje da li je Hi/Lo range trenutno.

Najnoviji firmware je postavljen na GIT.

Sve gorenapisano je podložno vašoj stručnoj proceni a pre svega da li je algoritam za ovu prosečnu potrošnju struje kako treba. Tu sam da diskutujemo, i ukoliko je potrebno, dodatno izmenimo algoritam.

[Image: attachment.php?aid=30316]

[Image: attachment.php?aid=30317]

[Image: attachment.php?aid=30318]

[Image: attachment.php?aid=30319]

[Image: attachment.php?aid=30320]

[Image: attachment.php?aid=30321]

[Image: attachment.php?aid=30322]


Attached Files Thumbnail(s)


Reply


Messages In This Thread
RE: Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju - by npejcic - 06-02-2019, 06:51 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by branko tod - 04-07-2019, 09:13 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by npejcic - 04-07-2019, 09:30 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by branko tod - 04-07-2019, 09:39 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by npejcic - 04-07-2019, 09:47 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)