Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju
#67
Macolino resenje je odlicno, genijalno zamisljeno. Sa druge strane INA250Ax je puno kompaktnije, redni shent u njima jako mali sto znaci zanemarljiv pad napona tako da moze komotno 2-3 takva kola redno da se povezu kao sto je i predlozio Dragan100, a nisu nesto preterano skupa ( u mouseru reda 2.5e komadno). Ja licno bih isao na 3x INA250Ax u varijanti da se isteraju 3 ultra precizna opsega, s'tim da poslednji opseg bude bar 5A, cime se dobija odlicna sprava za relativno sitan novac.
Sto se tice oled displaya glasam za njih ali 1.3'' verziju. Neznatno skuplje, a prilicno krupniji prikaz, sto za nas preko 4banke olaksava vidljivost Smile . Radio sam sa oba i ovaj 1.3 mi je favorit. Rotary encoder onaj sa klikom je odlicno resenje za setanje po meniju i podesavanja/potvrde tako da tu ne bih nista dodao.
Obavezno bih dodao merenje napona izvora jer onda softverski moze da se odradi i prikaz potrosnje , trenutne i akumulirane u watima. Cak sta vise ako bi se za merenje napona izveo poseban izvod u vidu stipaljke koji bi isao direktno na izvor (cime bi se eliminisao pad napona na kablovima) moglo bi da se prikazuje i vrednost unutrasnjeg otpora izvora (po padu napona pri razlicitim strujama) , sto je itekako bitan podatak za baterije.
Reply


Messages In This Thread
RE: Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju - by ddanijel - 04-10-2019, 11:22 AM
RE: Android OTG Voltmeter - by branko tod - 04-07-2019, 09:13 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by npejcic - 04-07-2019, 09:30 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by branko tod - 04-07-2019, 09:39 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by npejcic - 04-07-2019, 09:47 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)