Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju
Ovo za sim800 i eventualni izlazak iz sleep bez ring signala posto mi se to desilo dok je prototip jos bio na zicama nije iskljuceno da je dolazilo do dovoljno velikog pada napona kada krene komunikacija da izazove reset sim800 , a da izostane ring . Tako da to sto sam napisao juce treba uzeti sa rezervom, ali svakako nije lose imati na umu da mozda postoji neki potencijalni gsm event koji bi probudio sim800 bez da on "obavesti" susedni mcu. Posle kada sam napakovao pcb i sve bilo kako treba modul nije bio dovoljno dugo kod mene da bih dalje detaljno testirao. Pre toga na zicama je kod mene radio oko 4 nedelje.
Ovo Nebojsa sto je napisao iznad za 22 dana je solidno pogotovu ako se uzme u obzir da je koristio dc-dc pretvarac koji kao prvo ima gubitke u pretvaranju napona, a drugo zasigurno i lepu mirnu struju jer je tesko napraviti kvalitetan pretvarac koji moze u piku da izgura 2A, a da u rezimu male potrosnje trosi recimo 100uA. Ja sam isao bez ikakvog pretvaraca jer smatram da je sim800 idealni kandidat za direktno povezivanje na litijum punjive. Najvise mu odgovaraju LiPo jer mu je radni opseg 3.4 - 4.35v , ali i LiIon moze da prodje samo sto poslednjih 15-20% kapaciteta mozda ostane neiskoristeno posto su one i na ispod 3.4v upotrebljive sve do realnih 2.9v i u tom delu im zaostane jos oko 15% kapaciteta.
Nadam se da ne smeta ovo iako nije tesno vezano za merenje i merac iz naslova teme ali smatram da su korisne informacije pa eventualno ako bude jos sta moze i da se par nekih mojih pisanja pomeri u zasebnu temu vezanu za sim800.
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply


Messages In This Thread
RE: Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju - by ddanijel - 03-23-2021, 10:56 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by branko tod - 04-07-2019, 09:13 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by npejcic - 04-07-2019, 09:30 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by branko tod - 04-07-2019, 09:39 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by npejcic - 04-07-2019, 09:47 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 8 Guest(s)