Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
web stranica posvećena Bori
#61
Najprije je napravljen Techno, koji je pojačalo audiofilskog tipa, ali je sve više samograditelja mislilo po imenu da je to pojačalo "za zabave" pa je Bora (na Osječkom audiofilskom sajtu) predložio da forumaši daju pojačalu novo ime. Tada se razvila i diskusija o tome da se napravi i pojačalo s jednim parom izlaznih tranzistora jer je većina DIY članova smatrala da je manja snaga sasvim dovoljna. Smile
BTW ime Modus je bio moj (aka Dioklecijan) prijedlog Smile
Ovo je jedno od prvih Techno pojačala koje je napravljeno na ovim prostorima otkad je Bora postao internetski aktivan. Zbotic.


Attached Files
.jpg   574837_250850331711964_1165971709_n.jpg (Size: 103,91 KB / Downloads: 30)
Reply
#62
Izgleda opasno dobro a tako sigurno i svira.

Za znatizeljne mogao bi dodati slike THETA amp-a da se vidi top klasa designa i izrade posto projekt filovi nisu javni.
Reply
#63
"...a HMAP-a bi zamolio da mi napravi u ovoj temi popis pojacala koja su provjerena i koja su prototipovi kako bi na novom web site mogao dodati kategorije pojacala i prototipovi."
.
treba jednom da sednem i pregledam BAS stranicu i sve fajlove koje imam,pa da napravim spisak onih pojačala predpojačala i ostalih uređaja za koje znam da su pravljeni u više uspešnih primeraka i sa različitim materijalima. hteo bi da to uradim što temeljnije da bi smanjio posao tebi svima ostalima koji učestvuju u ovome.
čim to uradim javljam ti.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#64
@ronovar
Miki je imao dobru ideju vezanu za sajt. Napravićemo Git na koji ćeš ti, ili neko drugi ko je zainteresovan da učestvuje, moći da kačiš nove verzije sajta, a mi ćemo samo raditi update na serveru. Smile
Reply
#65
Theta je prototipno pojačalo napravljeno u dva potpuno funkcionalna primjerka. Bora je u svom zadnjem periodu za to pojačalo izradio i cijeli support sklop DC zaštite, paljenja, temperaturne zaštite, display itd. bazirano na njegovom OMNI protektoru.
Pojačalo se bazira na Hawksford feedforward error correction topologiji koju je u svoje  pojačalo 1984 godine prvi implementirao Bob Cordell.
Theta se od pojačala ovog tipa razlikuje po tome što u izlaznom stupnju koristi bipolarne tranzistore umjesto uobičajeno upotrijebljenih mosfet tranzistora.
Drugi funkcionalni primjerak (ustvari prvi napravljeni) je kod mene, a u konačnoj varijanti predstavljen je na Triode festivalu u Šibeniku 2013. godine. Pojačalo je u stalnoj upotrebi sve do danas. Fotografije u prilogu.
.jpg   theta1.jpg (Size: 44,54 KB / Downloads: 42)
.jpg   theta2.jpg (Size: 38,42 KB / Downloads: 36)
.jpg   theta3.jpg (Size: 36,21 KB / Downloads: 35)
.jpg   theta4.jpg (Size: 26,74 KB / Downloads: 37)
Reply
#66
@progster

Github pages sam napravio, ali sada copy paste texa sa trenutne stranice na novu, i jos trebam dodat download sekciju.

Ako moze otvoriti subdomenu bas tako da link bude https://bas.yu3ma.net/

@zbotic
Hvala na slikama, theta izgleda božanstveno.
Dodat cu slike na web site uz opasku da shema i filovi za izradu nisu javni.

Opis je odlican dodat cu i njega.
Reply
#67
Ja bih voleo da na novom sajtu postoji biografija o Bori, to je moje subjektivno misljenje. Takodje mislim da treba ostati, u nekom posebnom delu, kompletna web stranica onako kako je izgledala dok je on odrzavao tu stranicu.
Reply
#68
Deset godina unazad, Bora na skupu u Kragujevcu. Njegova Theta je tu ali nemam bolju sliku.


.jpg   BoraJ_2014.JPG (Size: 978,45 KB / Downloads: 45)
Reply
#69
Odlicna ideja, biografija i galerija slika i video sa skupa cu dodat na novi site, a ako ko ima originalan borin site moze zipat i postavit zip u ovoj temi da dodam na novu stranicu stari originalan portak da se ima u biografiji.
Reply
#70
Evo stranice koju ja imam, iz 2016. ili ranije jos, kopirano je sa racunara na racunar i izgubio sam podatke o tacnom datumu. Verujem da ce poznavaoci da prepoznaju da li je ovo zadnja verzija sajta koju je pokojni Bora odrzavao. 


Link za wetransfer


Oko 13mb, nije mogli na forumu direktno.


@dopuna
Ja imam kod sebe seme koje nisam video da su spominjane ili se nalaze na sajtu. Mozda je to namerno izostavljeno, ne znam. Ali posedujem neke od sema kao sto su Karat-3, Gemini, itd
Reply
#71
Postavi filove u temi a i mozes stavit i opis pa da dodam, inace ima prva najstarija verzija i tamo ima gemini samo ja nemam javu instaliranu pa ako mozes kod sebe poskidati filove i postavit u temi i copy-paste textova sto je bora napisao na stranici...
Reply
#72
Moram da pregledam sve u narednih para dana pa cu postaviti sve sto trenutno nije na sajtu.
Reply
#73
Naravno, kad stignes postavis u temi.

GITARSKU sekciju sa web stranice cu izostaviti jer name PCB filova a ni gotovih slika samo sheme, a i nema interesa bas za gradnju gitarskih pojacala. Ostalo sve sa stranice ide na novu stranicu.
Reply
#74
2014.


Attached Files
.jpg   IMG_9342.JPG (Size: 2,99 MB / Downloads: 42)
Reply
#75
Danas je gotova prva faza izrade novog web site za BAS stranicu, pa molim forumase da pregledaju stranicu i dodaju ovdje u ovoj temi ideje, kritike kako poboljsati jos web stranicu, te nove filove koje zelite da se stave na stranicu:

https://ronovar.github.io/bas.github.io/

Download sekcija ce se dodati iduci tjedan, a sada mozemo testirati dali ima gresaka na web stranicu i prijaviti ovdje bugove da ih ispravim.
Reply
#76
Možeš za ovu moju Thetu slobodno staviti da je 150 W/8ohma. Snaga ovisi o naponima, a kod mene su 75VDC za VAS i 68VDC za izlaz Smile Za ostale parametre može ostati kako tako, nebitno... Smile
Reply
#77
(03-24-2024, 02:29 PM)zbotic Wrote: Možeš za ovu moju Thetu slobodno staviti da je 150 W/8ohma. Snaga ovisi o naponima, a kod mene su 75VDC za VAS  i 68VDC za izlaz Smile Za ostale parametre može ostati kako tako, nebitno... Smile

 Izmjenjeno.

Ostali parametri su ostali od prve verzije THETE koja je bila projektirana na jednostranoj plocic i sa optickim sklopom.
Reply
#78
Mozda ne bi bilo lose, zapravo mislim da bi bilo dobro, da se negde na home strani napomene da je novi sajt posvecen Bori, ne odrzava ga on licno. Posebno sto jos u dnu pise

Dr. Borivoje Jagodić
OME Audio © 2016-2024   (ko je "OME Audio" posle Borine smrti?)

i stoji mail adresa koja ili vise ne postoji sa domenom ptt.yu, ili niko nece da odgovori. Bora nazalost nece.

Tek u biografiji se vidi da covek vise nije sa nama, a onda odmah ispod:
Dr. Borivoje Jagodić
March 18, 2024

Malo je zbunjujuce, sta je Borino delo, a sta Bori u cast i secanje.


Nevezano sad za sajt, ali i na stampanim plocicama koje clanovi foruma dizajniraju vise ili manje uspesno prema Borinim semama, primecujem da se stavlja logo OME Audio, sto je meni licno isto upitno da li je u redu.


Sto se ostalog tice, podrzavam i pozdravljam trud da se Borin rad odrzi
Reply
#79
UPDATE:
- na home stranici dodan text o posveti Bori i da ga forumasi odrzavaju
- na home stranici promjenjen datum od do Borinog zivota
- OME Audio stoji jer je Bora stavljao na svoje PCB "OME Audio" logotip i text pa zato da bude prepoznatiljiv njegov logo
- maknut e-mail sa home stranice
- u biografiji dodani zadnji datum izmjene biografije a to je 1. mjesec 2016 godine
Reply
#80
(03-24-2024, 03:27 PM)ronovar Wrote: UPDATE:
- na home stranici dodan text o posveti Bori i da ga forumasi odrzavaju
- na home stranici promjenjen datum od do Borinog zivota
- OME Audio stoji jer je Bora stavljao na svoje PCB "OME Audio" logotip i text pa zato da bude prepoznatiljiv njegov logo
- maknut e-mail sa home stranice
- u biografiji dodani zadnji datum izmjene biografije a to je 1. mjesec 2016 godine

113
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)