Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Šta sve može poći po zlu? Iskustva i primeri
#22
He he he podsetiste me na dogadjaj kada sam od pc napajanja greskom stvorio turbo mlazni motor  Big Grin

Bese to davno neki Athlon 64 ... i radio je na spratu nezavrsene zgrade gde ima prasine kolko volis , nakupi se ta prasina u kucistu  izmedju  ostalog u napajanju .
Taj pc podigne sistem i dok ga ne korisim on radi cim pocnem da radim nesto na njemu on se resetuje , utvrdim kasnije da na napajanju ne vrti ventilator (zbog prasine) a kako je to napajanje slabo za tu tadasnju konfigiraciju , eto i uuzroka.

I mene tada mrzelo da sad ja to rasturam i cistim ili menjam taj fan jer sam usred neceg treceg  , vidim da kad ga pomerim srafcigerom on vrti ali ubrzo stane .
Rekoh ko ga j..e naprskacu ga sa vd40 ali cvrc nestalo , strcim u prizemlje i uzmem dezodorans  Tongue  prsnem nekoliko puta unutra onaj ventilator siroma napravi nesto krugova i stane ponovo , krenem ja da prskam jos vise  ventilator krece da vrti i u jednom trenutku ka bum 121 vatra , rekoh sace da se ugasi ali sipak sta da se ugasi kad sam napuniio kutiju napajanja onim dezodoranso .

Gori ventilator pusi se kuciste ja cupam kabl iz struje  ma purnja to i dalje ja gledam sta sam napravio pitam se dal sam normalan ... 102

Na kraju sam zapalio cigaru i krenuo da rasturam pc da ga ocistim i zamenim napajanje drugim posto je ventilator izgledao kao  54  a kablovi unutra vecina nagoreli .

Pouka , preko prece naokolo blize  Sad
Reply


Messages In This Thread
RE: Šta sve može poći po zlu? Iskustva i primeri - by Dackotronic - 09-09-2018, 01:28 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)