Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flash da li postoji sa fizickom zastitom(prekidac) od upisa
#1
Sve receno u naslovu :Sad
Zaboravio da posle izrade fotografija sa istog , da proverim da mi nisu nesto uvalili , sad reinstaliram skeniram sistem iiiii ....... da ne psujem dalje Sad
Reply
#2
Pokušaj da formatiraš
Monkey see, monkey do
Reply
#3
Nije njemu problem da ga očisti, on hoće zaštitu od malware-a. Ne znam da li postoji USB, ali rešenje je SD kartica i čitač, one uglavnom imaju prekidač. Smile
Reply
#4
Koliko vidim ima da se nadje po Amazonu ali kod nas ne ...
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#5
Pa napravite USB flesku sa prekidacem? : )
Neki Arduino i neka SOIC-8 memorica i to je to ...
Svaka ta memorija ima /WP pin, Write Protect, upravo sluzi za "prekidac" za zabranu pisanja na HW nivou, to se wrapuje kroz neki FileFS sistem i to je to ...
Za vece kapacitete se koristi uSD memorija i ostalo je manje-vise slicno ...
Reply
#6
Softverski se lako mogu promeniti r/w atributi nekog diska.
Verovatno bi se mogao napraviti i hardverski prekidač kao kod SD, ali bi trebalo da se malo upoznamo sa idejnom šemom samog USB diska...

P.S.
USB flash se u principu sastoji od dva dela.
Jedan je USB kontroler a drugi je memorija.
Problem nastaje što ne koriste svi USB fleševi iste kontrolere već ih ima gomila.
Verovatno postoji način da se hardverski isključi write mod u kontroleru, ali to sigurno nije isto kod svih kontrolera.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#7
Evo konkretno, jedan Teensy2 sa ATMEGA32U4 i to se spoji sa uSD karticom, kontroler izmedju obezbeduje funkcionalnost za USB MassStorage, sve je u programu, moze da se namesti kako god hocete.

http://elasticsheep.com/2010/04/teensy2-...n-sd-card/

Za neke ovde iz teme je interesatno da se "trakuje" sta je "onaj" hteo da upise na USB stik, da vrati "da vazi upisao sam" a ustvari nije nego si ga upecao sta je tacno hteo da uradi : )
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)