Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DIY Mali besumni kompresor za vazduh
#15
Napravio ja pre nekoliko godina, služilo mi da farbam varalice za pecanje air-brushem:

[Image: PIC_0730.jpg]

Dole motor od zamrzivača kupljen na auto-pijaci za 800 din (bio 1000, ja se pogađao Big Grin )
Boca manja plinska, kod jednog pripadnika romske nacionalnosti, na istoj auto pijaci... Bio 1000 din, ja se pogađao i uzeo za 315 din Big Grin (toliko sam imao u džepu u tom trenutku i nisam hteo da platim više za bocu).
Sklopka je od hidrofora za vodu, platio je na Limundo aukciji 200 din. Šljaka kao sat, izuzetno osetljiva.
Sve što drži sve ovo je ostatak od nekog raspalog računarskog stola...
E, najskuplje su me izašle "sitnice" za povezivanje svega ovoga, T račve, reduciri, navoji, creva, bespovratni ventil... to je sve bilo oko 1500 din, više nego boca, motor i sklopka Big Grin
Na slici ovoj nema, a stavio sam, na izlazu ventil za regulaciju izlaznog pritiska i filter za vazduh (odstranjuje vodu i eventualno ulje iz vazduha).
Pošto sam ubo odličan motor, pumpa 3 bara u boci za manje od minut, a do sledećeg uključenja ofarbam po nekoliko varalica...

Ideja je bila da se daleko višestruko cenovno nadmaši ovo: http://www.dentamedical.com/cart/index.p...688e6ba09b pa se u tome daleko višestruko i uspelo Tongue
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply


Messages In This Thread
RE: DIY Mali besumni kompresor za vazduh - by Alex - 03-09-2016, 05:34 PM
RE: DIY Mali besumni kompresor za vazduh - by TDA - 03-09-2016, 07:49 PM
Masa za zalijevanje elektronike - by ognjan - 11-23-2017, 12:49 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)