Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C1-118A ruski Osciloskop -
#1
Nije bas upravo, ali prije jedno mjesec dana. Nakon svih zaj**ancija sa kinezima i Rigolom koji nisu poslali, ali barem vratili pare, uzeh starog, ne tako dobrog "Druga" Smile

P.S. vec je poceo da me zeza, varnici čoper (sivi) trafo, pocne i da zuji VF trafo od ekrana posle 10-15min, pa moram da to vidim Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#2
(01-11-2016, 10:45 AM)djera Wrote: Nije bas upravo, ali prije jedno mjesec dana. Nakon svih zaj**ancija sa kinezima i Rigolom koji nisu poslali, ali barem vratili pare, uzeh starog, ne tako dobrog "Druga" Smile

P.S. vec je poceo da me zeza, varnici čoper (sivi) trafo, pocne i da zuji VF trafo od ekrana posle 10-15min, pa moram da to vidim Smile

Zainteresovan sam za neki Generator Funkcija i vec duze vreme merkam neki sa ebay.
Sad vidoh da ti posedujes jedan od tih pa me zanima kako se pokazao i jel moze neki oscilogram pri ucestanosti oko 1MHz.
Svi prodavci postavljaju oscilograme sa ucestanos od 10KHz a mene zamimaju na visim frekvencijama i kolika su izoblicenja kada se dostigne MHz.
Reply
#3
(01-11-2016, 10:45 AM)djera Wrote: Nije bas upravo, ali prije jedno mjesec dana. Nakon svih zaj**ancija sa kinezima i Rigolom koji nisu poslali, ali barem vratili pare, uzeh starog, ne tako dobrog "Druga" Smile

P.S. vec je poceo da me zeza, varnici čoper (sivi) trafo, pocne i da zuji VF trafo od ekrana posle 10-15min, pa moram da to vidim Smile

Đero,

Sva ta sumnjiva mesta, koja su ti popustila na visokom naponu, treba pažljivo očistiti od ugljenisanih ostataka, masnoća i slično, potom ih jednostavno zaliješ parafinom od sveće i tako produžiš život tim komponentama.
Jevtino sredstvo a radi.

Pozz
Reply
#4
(01-11-2016, 02:58 PM)Milan94 Wrote: Zainteresovan sam za neki Generator Funkcija i vec duze vreme merkam neki sa ebay.
Sad vidoh da ti posedujes jedan od tih pa me zanima kako se pokazao i jel moze neki oscilogram pri ucestanosti oko 1MHz.
Svi prodavci postavljaju oscilograme sa ucestanos od 10KHz a mene zamimaju na visim frekvencijama i kolika su izoblicenja kada se dostigne MHz.

Meni i ne treba za vise od 20khz, ali cu ga probati veceras na 1MHz pa postavljam fotografiju

(01-11-2016, 03:57 PM)Macola Wrote: Đero,

Sva ta sumnjiva mesta, koja su ti popustila na visokom naponu, treba pažljivo očistiti od ugljenisanih ostataka, masnoća i slično, potom ih jednostavno zaliješ parafinom od sveće i tako produžiš život tim komponentama.
Jevtino sredstvo a radi.

Pozz

Hvala Macola, ali iskreno da ti kažem, nesto mi je mnogo skuceno, a i ovo visokog napona nesto nisam nikad cackao :Smileroblem je sto u se vidi da iz trafia varnici, ispod sloja zastite. Posle nekog vremena pocne da zuji i da štucka i prekida.
Reply
#5
(01-12-2016, 09:47 AM)djera Wrote: ali iskreno da ti kažem, nesto mi je mnogo skuceno, a i ovo visokog napona nesto nisam nikad cackao :Smileroblem je sto u se vidi da iz trafia varnici, ispod sloja zastite. Posle nekog vremena pocne da zuji i da štucka i prekida.

Evo ti šeme: http://elektrotanya.com/c1-118_oscillosc...nload.html
Reply
#6
(01-12-2016, 09:47 AM)djera Wrote: problem je sto u se vidi da iz trafia varnici, ispod sloja zastite. Posle nekog vremena pocne da zuji i da štucka i prekida.

U tom slucaju, ne pomaze ti nista drugo osim premotavanja, a to nije ni malo jednostavno.
Sreca je sto rusi u SM daju detaljne podatke o trafoima.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#7
A na svu nesreću Tektronix skriva podatke o trafoima ko zmija noge. Sad Ili možda negdje ima neki izvor za to.
Reply
#8
(01-12-2016, 07:02 PM)Khadgar2007 Wrote: A na svu nesreću Tektronix skriva podatke o trafoima ko zmija noge. Sad Ili možda negdje ima neki izvor za to.

Ja nisam video da neko drugi osim rusa daje detaljne podatke o trafouma u SM.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#9
Procackah danas ociloskop, ocistih sve, sad se bolje i brze pali, ne cuje se, ne zuji. Ocistih preklopnike, tako da sad ne brka kao prije... ali ima jedan problem, sada ima smetnji izgleda. I sa sondom i bez nje ocitava nesto, i ne bitno od mjesta gdje je preklopnik podesen, ista je je slika, kada ocitavam kocku, ocitava je kao da je neko sa drhtavom rukom crtao, a nije do sonde. Slika je u prilogu, osim za kocku, nju nisam slikao. Inace, razmisljao sam se da zamijenim sve elektrolite, ali ne za smijem li staviti stojeve elektrolite umjesto lezecih, zbog smetnji? Inace sam primijetio da pomijeranjem jednog kamala vertikalno (gore -dolje) i drugi kanal se pomjeri cak i ako ovak prvi ne prikazuje na ekran, tj ostavim samo upaljen prekidac od drugog kanala. Pomijeranje po horizontali, na jednu stranu skoro pomjeri da do pola ekrana bude prazno, dok na drugoj strani, vrlo malo...

 Sve mi se cini da ce drug "Crveni" na vjecni pocinak Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#10
Cackao sam oko "Komunjare", skoro svaki elektrolit, sem par većih u napajanju su imali preveliki ESR. Ostalo mi je jos par nezgodnih, ispod katodne cijevi da skinem i izmjerim. Razmisljam se i ove trimere da zamijenim, samo ne znam kakk bih ga ponovo calibrirao?

P.s. otvoricu novu temu sa ovim projektom jer ako uspijem da ga dovedem u ispravnom stanju, mozda ce nekome pomoci tema oko svog osciloskopa. Smile
Reply
#11
Svi mali elektroliti probili, jedan cak i explodirao izgleda. Zamijeni, a onda cackao oko trimera i eto ga. Evo i kako izgleda sg na 1m. P.s. neke slike su i sa 10khz, pospan pa nisam vidio Smile


Attached Files Thumbnail(s)


Reply
#12
(01-13-2016, 08:14 PM)djera Wrote: Cackao sam oko "Komunjare", skoro svaki elektrolit, sem par većih u napajanju su imali preveliki ESR. Ostalo mi je jos par nezgodnih, ispod katodne cijevi da skinem i izmjerim. Razmisljam se i ove trimere da zamijenim, samo ne znam kakk bih ga ponovo calibrirao?

P.s. otvoricu novu temu sa ovim projektom jer ako uspijem da ga dovedem u ispravnom stanju, mozda ce nekome pomoci tema oko svog osciloskopa. Smile

Imam i ja jednu "komunjaru" , C1-99 (2x100MHz)
Nisam ga nešto puno koristio, radi mu samo jedan kanal.
Koliko sam video na ploči od vertikale (zajednička za oba kanala) gubi se signal kanala 2.
Neki Ruski tranzistor (baš tako i izgleda) se greje ko lud na tom kanalu što ne radi ..
Našao sam i šemu na intrenetu, ali mi se nikako ne da zagrejati stolicu i rešiti to.

Sve se bojim upravo toga, da kad krenem čačkati neće biti kraja zameni dotrajalih elektrolita ...
A baš bi valjalo srediti tog "baćušku" - MNOGO je to moćna sprava !

Pozz

P.S.
Otvori ti tu temu ipak ....
Reply
#13
Ja se isto slažem otvori temu. Rijetko se viđa refresh/popravak mjernih instrumenata na forumima tako da slikice iznutrice i ostalo uvijek dobro dođe.
Reply
#14
Kao sto sam i obećao, evo sve sto imam o ovom osciloskopu. Slike gdje se sta nalazi, semu, upustvo, a ako trba mogu ga rastaviti i slikati sta kome treba. 

Nadam se da ce neko od admina prebaciti poruke vezane za ovaj osciloskop iz teme "Upravo stiglo", da ne citiram pojedinacno svaki.


Attached Files Thumbnail(s)



.pdf   c1-118_oscilloscope_sch.pdf (Size: 718,34 KB / Downloads: 3)
.rar   C1-118a_teh.rar (Size: 1,5 MB / Downloads: 1)
.rar   C-118a_teh.rar (Size: 841,21 KB / Downloads: 2)
Reply
#15
Prebačeno Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#16
Evo i mog doprinosa :
Šema Ruskog osciloskopa C1-99 (2x100MHz).

Pozz


Attached Files
.zip   C1-99-1.zip (Size: 737,4 KB / Downloads: 1)
.zip   C1-99-2.zip (Size: 541,75 KB / Downloads: 1)
.zip   C1-99-3.zip (Size: 425,48 KB / Downloads: 0)
.zip   C1-99-4.zip (Size: 1.001,17 KB / Downloads: 0)
.zip   Shema604.zip (Size: 193,31 KB / Downloads: 2)
Reply
#17
Hvala TDA Smile

Želja, Schema604.zip je pod ključem, nadam se da imaš lozinku Smile
Reply
#18
(01-15-2016, 12:56 PM)djera Wrote: Hvala TDA Smile

Želja,  Schema604.zip je pod ključem, nadam se da imaš lozinku Smile

Sad i ja vidim, pass nemam ali sve što teba od šema ima u gornje 4 arhive u pdf fajlovima.
Evo i drugog izvora za tu šemu ( i još neke Ruske)
http://www.ko4bb.com/manuals/index.php?d...CILLOSCOPE

Pozz

P.S.
Sajt je interesantan (mnogo šema razne opreme) ako se vratite sa linka koji sam dao malo unazad :
http://www.ko4bb.com/manuals/index.php
http://www.ko4bb.com/manuals/index.php?d...Not_Sorted
itd ... itd ..
Reply
#19
Uuuu.. mnogo dobar sajt, hvala Smile
Reply
#20
Djero,
Kako si zadovoljan sa tim DDS signal generatorom koji se vidi na slikama ?

Nije skup:
http://www.ebay.com/itm/2MHz-Dual-Channe...9#shpCntId

pa pitam - vredi li ?

Pozz
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)