Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sve i svašta
Ja sam Lala, dugačko mi to da pišem 😁
Pazareno, gotovo. Pitao za cenu za mene i spustilu su malo više od 25%.
180A MIG, TIG i elektroda. Stiže večeras.


Attached Files
.pdf   cfb568c0-c193-40cd-ae82-1f906551bda8.pdf (Size: 5,93 MB / Downloads: 41)
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
Samo vežbaj i neka te dobro služi! Smile
Reply
Dobro si uradio što nisi kupio aparat koji radi samo sa žicom punjenom prahom (bez gasa).
Reply
(09-30-2024, 10:10 PM)ddanijel Wrote: auuuu ispravi se dok nije kasno inace bice prozivke ovde vidim ja  Big Grin
Kazu aparat za varenje nam u stomaku Smile))))) , a ovo sto tebi treba jedino ispravno se naziva aparat za zavarivanje Smile

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Reply
(09-30-2024, 10:03 PM)Vlada021 Wrote: Planiram da kupim aparat za varenje, jefinije varijante. Treba mi za kapiju. Dali da gledam obične (elektrode) ili MIG bez gasa? Ako bih mogao i aluminijumske cevi to bi bio pun pogodak. Još nisam radio sa MIG-om bez gasa...
Hvala

Vlajko, izvini ovo mi je promaklo...

(10-01-2024, 03:00 AM)Vlada021 Wrote: Ja sam Lala, dugačko mi to da pišem 😁
Pazareno, gotovo. Pitao za cenu za mene i spustilu su malo više od 25%.
180A MIG, TIG i elektroda. Stiže večeras.

Aparat koji si pazario je ok za posao koji želiš da završiš.

Ali, za aluminijum ti treba pulsna mašina, tig je tzv. kresavac (bez HF starera luka), aluminijum možeš da zavaruješ obloženom elektrodom     Blush

Pošto mašina nije synergic, parametre podešavaš ručno i to odvojeno napon i brzinu žice. Drži se parametara iz uputstva pa vidi gde možeš da klizaš. Za gas ti preporučujem mix Ar/CO2 82/18%. Čist CO2 će te napatiti i izgubićeš volju jer će rezultat biti ružan, a zapravo to je to Big Grin
Reply
Beli, ova mašina ima i TIG(DC) 3 u 1... Što se tiče gasa nema ovde samo CO2 sem ako nisu one velike boce ali moram imati firmu i dozvolu. Ar-CO2-O2 koliko mi se čini ili samo Argon, i to ima bar u 30 prodavnica oko mene i to za jednokratnu upotrebu. Za alumuinijum i nije frka, mogu probati ako naletim na Alu žicu i ako kupim bocu sa Argonom...
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
Vlajko, neće da može.

Da bi zavarivao aluminijum MIG postupkom moraš imati Pulse mašinu i treba ti čist Ar 99.999%.
Da bi zavarivao aluminijum TIG postupkom moraš imati AC mašinu i treba ti čist Ar 99.999%.
Jedino kako možeš zavarivati aluminijum ti je MMA postupak koji tvoja mašina ima (kakav takav).

Dakle, ograničen si na čelik ugljenični i inox što se tiče MAG i TIG.
Za zavarivanje inoxa ti treba Ar/CO2 97,5/2,5% MAG postupkom.
Za zavarivanje čelika TIG postupkom treba ti argon 99.998%.
Reply
Sve je uredu Beli,nisam ni planirao da varim aluminijum,bar ne za sad,vredi pokušati ako mi naleti Alu žica. TIG nisam nikad ni koristio tako da neću kupovati dodatke za to. Hvala na informacijama,javljam kako sprava radi.
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
(10-06-2024, 10:33 AM)Vlada021 Wrote: Sve je uredu Beli,nisam ni planirao da varim aluminijum,bar ne za sad,vredi pokušati ako mi naleti Alu žica. TIG nisam nikad ni koristio tako da neću kupovati dodatke za to. Hvala na informacijama,javljam kako sprava radi.

Probao sam, odvratno radi i samo na jakim strujama 220A+, i ja nemam mašinu koja ima Pulsni režim.
Reply
(10-06-2024, 05:17 PM)BeliNinja Wrote:
(10-06-2024, 10:33 AM)Vlada021 Wrote: Sve je uredu Beli,nisam ni planirao da varim aluminijum,bar ne za sad,vredi pokušati ako mi naleti Alu žica. TIG nisam nikad ni koristio tako da neću kupovati dodatke za to. Hvala na informacijama,javljam kako sprava radi.

Probao sam, odvratno radi i samo na jakim strujama 220A+, i ja nemam mašinu koja ima Pulsni režim.
Aaaa, šta je Wave control ondak?


Attached Files
.jpg   1728257971183.jpg (Size: 232,68 KB / Downloads: 12)
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 22 Guest(s)