Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kapija
#1
Kako naslov kaže,planiram da pravim kapiju. Širine je oko 3.1m i ja bih da je pravim na lakat (Bi Fold). Imam i sliku ,mehanika mi je jasna jedino što me muči su odnosi između ‚‚nosača" sajle, tačnije dali je tačno kako je nacrtano. Odnos 2:1 je logičan (100mm/50mm) ali dali je to stvarno tako. Malo mi je maalo to 50mm velike su sile tu. Crveni krst je gde bih ja stavio šarke a plavi je pomoćni točkić.

.jpg   Kapija.jpg (Size: 76,33 KB / Downloads: 89)
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#2
Onda ga povećaj na 150mm/75mm , ili 200mm/100mm... Samo da odnos ostane 2:1.
Reply
#3
(09-20-2024, 06:31 AM)Vlada021 Wrote: Kako naslov kaže,planiram da pravim kapiju. Širine je oko 3.1m i ja bih da je pravim na lakat (Bi Fold). Imam i sliku ,mehanika mi je jasna jedino što me muči su odnosi između ‚‚nosača" sajle, tačnije dali je tačno kako je nacrtano. Odnos 2:1 je logičan (100mm/50mm) ali dali je to stvarno tako. Malo mi je maalo to 50mm velike su sile tu. Crveni krst je gde bih ja stavio šarke a plavi je pomoćni točkić.

drug moj - ja ti sa ove slike ništa ne kontam... 🧐 prosto ne znam šta okreće a šta je okretano,a ne kontam ni kako se delovi slažu ni kojim redom. 😇
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#4
Veliki krug je vezan za stub od kapije i ne okreće se, a mali je zavaren za "spoljnji" deo kapije... Našao sam bolje rešenje, trebalo mi je 5 dana da proračunam sve. Podelim samo da završim sa crtanjem.
Imam ja još "projekata" (čitaj žena/naređenje-izvršenje), vrata za garažu (ogromna), pećka za picu/roštilj/pušnica, kupatilo u kompletu....
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#5
Gledao sam na youtube neka mnogo zanimljiva i jednostavna rešenja za ta vrata i kapije, ne mogu sad to da nađem. Bilo je baš lukavih rešenja.
Reply
#6
Uradio sam ja rešenje, sve je nacrtano, samo malo da dovedem u red da bude jasno pa ću postaviti ovde.
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#7
Nadam se da je malo jasnije... Meni treba na 100 stepeni tako da je kratki link 311mm, za sve ostale uglove se treba igrati sa dužinom linkova i ne bih išao na manje od 95 stepeni sa ovom kombinacijom. Dugački link treba da može da se šteluje. Donja slika je malo da pojasni a i da se vidi drugačija montaža.

.jpg   Kapija100.jpg (Size: 90,06 KB / Downloads: 42)

.jpg   Kapija1.jpg (Size: 103,24 KB / Downloads: 34)
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#8
druga slika (mi) je daleko jasnija. rekao bi da će tu biti velike sile i da će trebati opreznosti pri izboru i dimenzijama poluga,i da će jedna od bitnih stvari biti graničnici krajnjih položaja - njihov položaj i tvrdoća odnosno mekoća. čitava sprava bi trebala imati meki start i meko usporavanje.
sad me ispravi ako sam se (kao po običaju) nalupao gluposti... 🙂
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#9
Sile, sve mi je to jasno, zato ni onaj "trougao" nije mali a i linkovi će biti od cevi... Biće to sve super, imam sad drugi problem, juče sam primetio da su oba stuba pukla tu gde se sastavljaju sa temeljom od kapije..., to prvo moram da saniram danas ako uspem Hilti da pozajmim.
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)