Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Ovo cu sutra naruciti https://www.ebay.com/itm/266533373287 ne ceka mi se dugo, trebalo bi brzo da stigne
Reply
Ja bi narucio i cekao tako dugo, jer cim duze trazis ovo moze prije stici predlozenog datuma.

10/02/24 je kineska nova godina i sve naruceno ce biti isporuceno poslije nove godine.

Bez brige stici ce to krajem 2mj ako veceras narucis.
Reply
(01-31-2024, 09:30 PM)savan Wrote: Ovo cu sutra naruciti https://www.ebay.com/itm/266533373287 ne ceka mi se dugo, trebalo bi brzo da stigne

Odlično!

Kad stigne napravi mini recenziju mada mislim da ce taj filter sa dobrim osvjetljenjem rjesiti refleksije i da ces biti zadovoljan jer ne koriste fotografi bezveze taj filter vec godinama, a i dragan je dao finu dogodovstinu iz mladjih dana na snimanju brodica i slika je top ispala sa daleke udaljenosti....

Dok ne probas to sa ebaya neces znati dal je to to, jer svako ima svoje misljenje a pogotovo na yt gdje svi sve hvale.
Reply
Bice to dobro, optimistican sam, kupicu i onaj frizerski ring 250mm za probu : ) Probati pa videti dali radi posao, mada videcu potraziti neki manji preveliko je to i moze da bude problem da se pristupi pcb a ne sumnjam da bi sijalo kao dan.
Reply
Upravo narucio alat za smd i dobro se istrošio. Od danas pa do 5tog su kuponi za popuste na aliexpresu pa navalite.

Uzeo sam isprobanu varijantu koju je savan isprobao, sad fali samo da kad nadjem odgovarajuci stalak i anti glare loght koju trebamo otkriti koja valja Smile

Ustedio sam 50eura na ukupnu narudzbu a cekao sam 10 ti ovaj mjesec mozda budu tako veliki kuponi ali 50eura je to sto je prevagnulo da narucim prije jer sumnjam da ce kuponi za novu godinu biti tako veliki.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Pa lepo! Trebao si mozda umesto ovog sa zlatnim uzeti onaj sa crnim okvirom, cini mi se da je kvalitetniji i za nijansu vece uvelicanje na vecem wd. Zastitno staklo ok, verovatno ce moci da se zavrne i preko filtera sto je dobro da se ne prlja-brise filter, ali si trebao i filter pa da ti sve stigne istovremeno. : ) Meni danas stizu delovi sa LCSC, taman da probam kameru prakticno : ) odmah cu da odradim io board i vidim dali funkcionise pa ako bi funkcionisao probacu nacrtati pcb za diy kameru sa novom pi kamerom.
Reply
Samo poredjenja radi na gotovu kameru, koliko je mali taj CM4 modul a mocan i kolika bi diy kutija za kameru radjena na cnc mogla da bude, bukvalno velicine rx-510 kutije kamere


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Uzeo sam sa zlatnim okvirom jer je uvecanje 50x a ti si naveo da je to dovoljno, zato nisam uzimao crni jer je on 80x uvecanje a zelim WD 300mm i da bude cim vise komponenti vidljivo na ekranu.

Za filter cekam tebe da isprobas pa ako bude to to onda cu uzeti, zasada sam se dosta istrosio pa dok ovo stigne se ustedi jos malo i za filter iako neznam koji cu uzeti kao ni stalak, ali za to ima vremena da potrazim i vidim sto mi najbolje odgovara.
Reply
Inace mislim da mogu otkazati narudzbu tog sa zlatnim mikrosokom nije jos poslano da uzmem onda taj crni sa 80x? Jel mislis stvarno da je kvalitetniji?
Reply
Malo je skuplji nije bez razloga, moze se na slikama videti da ima sira sociva, trebalo bi da je za nijansu bolji od ovog sa zlatnim zbog sirih sociva i nesto veceg uvelicanja, mislim da tih par desetina veceg uvelicanja je ideala za ovo sto meni treba, bices zadovoljan i sa tim sa zlatnim pa kako hoces, odluci sam. Recimo na vecem wd bi imao malo bolji zum elemenata tako da kada bi sa distance recimo 500mm imao malo bolje uvelicane elemente, po meni bi to bilo idealno tada, istovremeno na wd=200mm imao bi odlicno uvelicanje pa neces morati da spustas wd na 50mm kao ja sto cu u nekim momentima morati da radim. Sve ti zavii od stalka koji uzimas, ako uzimas stalak sa wdMax=500mm onda kupi taj sa zlatnim.
Reply
OK, vidim po slikama da je 80x puno bolji na slikama i bolje kvalitete, a vidim da i ima zoom (okretanje lijevo/desno), pa sam onaj zlatni otkazao i stavio taj crni 80x i 50mm adapter da miikroskop moze na stalak posto jos neznam koji da uzmem, jer vidim da je 50mm nekvi standard gdje se utaknu mikroskopi pa sam zato uzeo 50mm, mada htio sam uzet onaj od 35mm ali te tesko naci nosac za 35mm.

Sad ako ima jos sto mi treba oko mikroskopa i adaptera kazi jer mi payment ne prolazi ali ce proci sutra jer sam otkazao onu narudzbu sa zlatnim mikroskop pa treba vrijeme da aliexpress odblokira placanje istom prodavacu Smile
Reply
Meni su posle nedelju dna vratili novac tj do banke je koliko joj treba da obradi.
Reply
Da oko 7-10 dana je refund, ali mogu cekat toliko posto za 3eura vise dobijam bolji mikroskop 80x.

Kad tebi stize polarizirana leca za probu?
Reply
Nisam jos narucio, hocu da polemim io board pa ako stignem danas cu naruciti
Reply
Savane, evo diy varijanta ring light i polarizirajuceg filma.

https://www.elektronaut.at/polarized-rin...ource/1237

https://m.youtube.com/watch?v=zEFqGRwGOW...bGlnaHQ%3D
Reply
:-)
Kažem poduže, da su anekdote najbolje za učenje!
Sad nam je lako kako polarizator radi!!!

Moram i sam da dokupim to, LED ring adjust + polarization rotating lens!

Ali treba nači pravu polarizacijsku foliju/lens za odredjenu val.dužinu LED ring koju upotrebljavamo,
da nam može baš tu refleksiju koju stvara LED ring, anulirati!

Ili nači najeftiniji pravi polarizator, i onda tražiti LED val.dužinu svijetlosti, kako->kome...
:-)
LP
Dragan
Reply
Bez anegdota nema nauke! Smile

Gledam malo stalke za kameru i ovaj mi se cini zgodnim jer se moze rotirati kako se zeli i sarafi se na stol te ima dugi raspon WD te utore u aluminiju za kablove.

Jedino navoj za drzac kamere treba vidjet dal ima sto gotovo.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€48.34 50%OFF | U​lanzi VIJIM LS25 Multifunction Desk Setup Stand Microphone Desktop Stand for Microphone Smartphone Camera Live-streaming
https://a.aliexpress.com/_EwZZm5B
Reply
Treba videti samo koji je navoj, nije los stalak lepo izgleda, a koliko je kvalitetan videces i sam. Ja meni treba da nacrtam u soliworks kockicu sa rupom (moram izmeriti koji je fi na kameri) i jedan stezni sraf trough hole, a na drugom kraju M8 navoj da mogu da ga zavrnem na stalak za mikrofon, kod mene je na stalku M8 sraf, juce sam poceo nesto da lemim a slika mi je zarotirana za 90 stepeni i jako je tesko to tako raditi, prvavi zabunu i pogresan smer kada se prinese vrh lemilice, pa moram praviti nosac za kameru kako bi mogao u osi da je rotiram na odgovarajuci ugao da ispravim taj ugao na ekranu. Svetlo nije lose ono moje, moze fino da se podesi ugao pod kojim nema odsjaja u kameru, ali mislim kad dodje jos onaj filter da ce se perfektno lepo ukloniti odsjaj od tih nekih sitnica koje presijavajiu kao sto je lem. Nisam bas 100% zadovoljan sa uvelicanjem, samo da je malo bolji zum bilo bi idealno, recimo ona sa crnim 80x bi trebala da je bas ta koja bi mi bila 100% odgovarajuca, morao sam da spustam na wd=100mm da bi video neke detalje, taman da je bila ta x80 umesto sto je sad x50 sa vecim wd bi moglo isto da se dobije. Sve ima svoje, pa tako nije lose imati oba mikroskopa, jedan kada se radi sa duvaljkom a drugi kada se radi na vecoj blizini gde se hoce vise detalja na ekranu! Onaj sa zlatnim je idealan za rad sa duvaljkom jer na wd 500mm moze bukvalno ceo pcb da se vidi. Nisam siguran dali valja ring led vertikalno, vidite na skoro svim snimcima na YT, filter ukloni odsjaj koji direktno udara u kameru jer je svetlo vertikalno ali moze se jasno videti da takodje ukloni i detalje na komponentama i njihovom lemu, pa nisam siguran da ce moci lepo da se vidi taj detalj koji je bitan da se vidi kako je lem zahvatio komponentu, ja i dalje mislim da ili treba kupiti siri ring recimo taj frizerski 250mm jer ipak sa te udaljenosti precnika 250mm on bi sijao malo vise pod uglom nego direkno vertikalno, ili traziti neko svetlo na crevce koje moze da se postavlja pod uglom, pa na to tako kada se doda filter to je onda bolje nego vertikalno svetlo jer ne treba puno odsjaja da ukljanja. Treba probati svasta sto se svetla tice, ono je stvarno najproblematicnije od svega pobrojanog.

edit: zaboravio sam da probam digitalni zum za veceg wd, skroz sam zaboraio na tu opciju, probacu danas!
Reply
Evo koja slika da vidite kako to izgleda sa moja dva led svetla i kada je svetlo pod uglom i da nema odsjaja od pcb ali ima nekod malog odsjaja na lemovima i verujem da bi filter to uklonio samo tako. Digitalni zum radi posao odlicno, fino nadoknadjuje tih nekih par desetima zuma koji nedostaju! Na slikama se vidi rotacija koju mi stvara muku za sada, koordinacia pokreta se tesko uskladjuje sa slikom na ekranu : )


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Savo, ovo je odlično, top! Ja da imam ove igračke lemio bih po celi dan...
Samo ti piksla smeta ili je tu zbog prelamanja svetlosti Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 21 Guest(s)