Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Adapter narucen pa cemo vidjet jel to to.

Inace izasao je novi model koji usisava lemni dim ali posebno je interesantno da ima u sebi ledice pa se moze zavinut crijevo u koso da led svjetlo bude pod kutem bocno i time nema refleksija plus usisava se lemni dim i ima u sebi ugljene filtere.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€15.50 | ZJ-802S New Fume Extractor Desktop Soldering Smoke Purifier Dust Purification System for Phone Repair Welding Absorbing Smoke
https://a.aliexpress.com/_Exa9gmd


Attached Files
.jpg   -656814067557870400.jpg (Size: 126,69 KB / Downloads: 6)
Reply
Mislim da je to vise igracka nego da ima tu moc da usisa dim pogotovo sto je tu filter jedan, filter drugi... mislim da ce to biti bacene pare. Stiglo mi je gornje socivo 2X , nije lose! WD se znatno smanjuje skoro na nivo onog crnog prvog mikroskopa kojeg imam, uvelicanje je ok, dovoljno da se ponekad kad zatreba vidi nesto sa vecim uvelicanjem i vecim detaljima i da kazem dovoljnim WD da moze da se pridje lemilicom, videti sliku! Mislim da mi uvecanje nece trebati, mozda nekad. Jos kad mi dodju CPL filteri uslikam vam kako to izgleda : ) Sto se lampe tice, bukvalno moze jedna da se skine i ostavi za rezervu, nema potrebe imati dve, jedna je viska i samo smeta, na slici je svetlo utisano na minimum, na maksimum je to toliko jako da je kao suncana svetlost : )


Attached Files
.jpg   DSC_2276.jpg (Size: 869,04 KB / Downloads: 18)
Reply
Ja svoja polarna svetla zavrsio sa ona tri cpl filtera, na tri mesta imam mogucnost finog stelovanja, na led svetlima sam to pricvrstio sa 5mm termo trakom napregnuto, ne mrda, na mikroskopu se samo zavrne, odlicna stvar za sve vrste refleksija, mozes da podesim bukvalno kako hoces, sto je zanimljivo uklanja i neki deo senke sto se moze videti na slici, bas mocna stvar, vrlo zadovoljan! : )

[Image: attachment.php?aid=42445]

[Image: attachment.php?aid=42446]

[Image: attachment.php?aid=42447]


Attached Files
.jpg   DSC_2274.jpg (Size: 1,07 MB / Downloads: 191)
.jpg   DSC_2275.jpg (Size: 1,05 MB / Downloads: 192)
.jpg   DSC_2276.jpg (Size: 908,4 KB / Downloads: 191)
Reply
Odlicno savane!

I ja takvu sliku trazim bez refleksija, a na WD od cca 100cm....molim te prikaci aliexpress linkove za navedena svijetla i filtere koji original gore odgovaraju da pogledam dal ima bolje i da narucim i ja sebi, tocno takvu antirefleksivnu sliku trazim vec duze vrijeme.

Od mene imas 5+!
Reply
Vidi ovde ronovar https://forum.yu3ma.net/showthread.php?t...#pid130291 ali pazi filteri ne mogu da se zavrnu na svetla, moras da ih zalepis nekako, ja sam ih zalepio termo trakom kao na slici gore, neprimetno na oko. Na mikroskopu perfektno odgovaraju i mogu da se zavrnu umesto onog dust stakla koje ti ne treba jer imas cpl filter. : )
Reply
Ovo prvi put vidim na cnc da Kinezi rade, zna li neko sta znaci to sto sam podvukao? Radi se o diy kutijici za kameru.

[Image: attachment.php?aid=42454]


Attached Files
.jpg   2024-03-11_192717.jpg (Size: 92,96 KB / Downloads: 134)
Reply
E ovo sam hteo da vam pokazem koliko je flux zeznuta stvar kada je bilo koje svetlo u pitanju, ali polarizacija to tapa tap resava : )

[Image: attachment.php?aid=42456]

[Image: attachment.php?aid=42457]


Attached Files
.jpg   DSC_2274.jpg (Size: 1,02 MB / Downloads: 115)
.jpg   DSC_2275.jpg (Size: 928,1 KB / Downloads: 116)
Reply
https://www.youtube.com/watch?v=kh4DSOte...u8&index=2

https://www.youtube.com/watch?v=2dsrLD52Mv0
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
Neverovatno sta sve covek moze da izmisli!
Reply
Stigla rpi kamera, znas sta cu vam reci kada uporedim MOS 4K Pro i rpi kameru, znaci za klasu je bolja rpi kamera, sto je neverovatno da i onaj prvi moj crni mikroskop moze da radi i na WD =>30cm do 40cm i do male wd na nekih 15cm, ne mogu da vam uslikam pravu sliku kako to uzivo izgleda na ekanu, jako dobra kamera! Bukvalno se vidi struktura bakra. Mos 4K Pro moze samo da sanja i wd i kvalitet slike! Evo nekih slika sto sam slikao ali nije to ni blizu kako je na ekranu uzivo, mnogo dobra kamera. Uopste mi nije jasno zasto Mos 4K Pro kamera ne moze da radi sa vecim WD za razliku od rpi kamere koja moze i na duplo vecem wd da radi u isto vreme i na malom wd, govorim o crnom mikroskopu sa slike, ova druga kamera to ne moze ni blizu, u cemu je caka sa wd?


Attached Files
.jpg   image.jpg (Size: 1,81 MB / Downloads: 32)
.jpg   image4.jpg (Size: 1,42 MB / Downloads: 22)
.jpg   image5.jpg (Size: 1,04 MB / Downloads: 21)
.jpg   IMG_2214.jpg (Size: 1,2 MB / Downloads: 26)
Reply
Ovo izgleda baš brutalno. Najbolje do sada.
Koliko izađe ovo zadovoljstvo prikaza?
Reply
Eto racunaj diy kutija koju pravim izadje 55eur, poklopac ce izaci nekih 15 do 20eur, pcb ce izaci tu negde 10 do 15 eur, znaci treba ti jos dodatno ove dve stvari, tu negde oko 200-250 eur ako budes zurio kao ja pa kupio obe stvari u isto vreme sto je zbirno preko 50eur pa ti onda racunaju i carinu+troskove dhl... itd, ali nije mi zao uopste, pare su za trosenje : )

https://www.galagomarket.com//item/displ...02008.jpeg

https://www.galagomarket.com//item/displ...ra,-sc0261

Mnogo bolje od ove kamere gore deklarisane na 4k pro, kakva je ona sto nije 4k pro? : ) Kad napravim sve sto sam zacrtao da napravim i to bude readilo kako treba postavicu vam detaljno sta-kako i kojim redosledom ko bude hteo da pravi sebi diy CM4 kameru! Ali pazi tu nije sve, na toj diy kamerici ce da bude OS, znaci kao mini racunar, sve imas kao i na nekom racunaru + kameru i sve upakovano u kutijicu koja se ne razlikuje puno od tih kupovnih kamera.

Mozes cak i direktno na Raspbery pi display 7" kao na toj poslednjoj slici, jednostavno se kupi Raspberry pi 4 i namontira na displej 7", i sa fleksibilnim kablom sa rpi4 na kameru, i to sve upakujes na neko postolje koje ce da drzi kameru i mikroskop i eto ti komplet sa kojim mozes fino da radis, kao ono u prvom postu sto je na videu.
Reply
Caka je u žižnoj daljini i gde je senzor jedne, a gde druge na tom crnom mikroskopu, kao i veličina senzora. Očito je ta distanca različita i zato i drugačije ponašanje. To nema veze ni sa kvalitetom ni tipom senzora, već čista optika i fizika.
Statična slika koju si pokazao je odlicna ali treba videti realni refresh rate i lag. To su 2 jako bitne stvari koje ako nisu ok dzaba kameri super staticna slika kada je poluupotrebljiva za živi rad ispod nje.
Imam neke matore foscam kamere za video nadzor koje u uslovima slabog svetla "šiju" gomilu novijih kamera (dahua, hikvision), slika izgleda brutalno dobra, toliko dobra za neverovati. Medjutim kada prodje čovek na snimku se vidi samo mrlja koja je prošla, bez ikakve šanse da se prepozna išta. Tako da nije sve u statičnoj slici.
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
Nikad problem sa lagom na 30fps nisam imao ni sa onom predhodnom mini kamericom od Pi ni sa ovom novom, ovu novu sam danas probao na 60fps na 3000+ rezoluciji, bez problema moze da podrzi.
Reply
Hvala Savo. Nisam dovoljno dobro pratio temu, moram natenane... Već imam rPi 4, jel to smanjuje troškove Smile?
Reply
Naravno! : )
Reply
Idemoooooo Smile
Reply
Ovde ima nesto na temu pi kamere i parametara kao sto su focal lenght, aperture, mada ja ne kontam bas najbolje koji parametar-dva se ticu WD, nemoguce da sam na prvoj pi kameri kojoj sam skinuo socivo i montirao je u plasticni poklopac mikroskopa potrefio tako da ima slican wd kao sad ova nova pi kamera, uopste ne kontam zasto pi kamera, obe, imaju mnogo veci wd od mos 4k pro, u isto vreme mogu da rade i na malom wd dok mos 4k ne moze ni jedno ni drugo na ovakvom mikroskopu https://www.seeedstudio.com/Microscope-C...-4627.html , mos 4k pro na takvom mikroskopu ima vrlo specifican wd koji mora da se pronadje i onda je moguce da se zumira i odzumira bez pomeranja mikroskopa, ali sa rpi kamerom, obe, skroz drugacije to funkcionise i wd nije fiksan, ne kontam zasto. Inace bi ja ostao na konceptu iz prvog posta gde sam samo hteo da napravim stalak koji ce imati veci wd ali kako sam kupio mos 4k pro koncept se totalno promenio i morao sam drugaciji mikroskop da kupim, onaj sa infinity wd i zlatnim tockicem jer nije mogla da radi sa tim starim mikroskopom zbog toga sto joj je bio potreban fiksni wd. E sad ajde budi pametam o cemu se radi.

mos 4k pro kamera + crni mikroskop = potreban fiksni wd koji mora da se nasteluje da se prvo dobije ostra slika, e onda pomocu tockica na mikroskopu moze da se zumira i odzumira bez menjanja wd, wd je tu nekih ako se ne varam jako mali, nekih 15 - 20 cm, zato sam kupio novi mikroskop da ne budem ogranicen sa fiksnim wd.

pi kamera + crni mikroskop = varijabilni wd, pomocu tockica nakon promene wd mora da se izostri slika

znaci totalno dva razlicita pojma funkcionalnosti.

https://www.seeedstudio.com/blog/2020/06...-camera-m/
Reply
Pročitaću i upoznati više. Ali ovo što si prezentovao je to, ne treba mi bolje.
Reply
Sa pi kamerom slobodno mozes i ovakav mikroskop https://www.seeedstudio.com/Microscope-C...-4627.html , samo dokupis taj gornji adapter na 0.35x da dobije veci wd pa izcupas taj 1x i stavis taj 0.35x, cak mi deluje i bolji od mikroskopcica sa zlatnim tockicem, ali je obrnuto kada nije pi kamera, vidi gore post sto sam editovao da se ne zeznes prilikom izbora mikroskopa! Nije los taj za zlatnim tockicem ali je bolji ovaj veci, mogucnost mnogo veceg zuma ujedno moze i poprilicno dobar wd do 30-40cm sto je i vise nego odlicno. Ali sa mos 4k pro kamerom je obrnuto! Treba odgonetnuti o cemu se radi. Sacekaj da vidimo sta ronovar kaze, kako ce se njemu pokazati mikroskopcic.

E onda dolazi drugi problem, sad mora veci CPL na ovaj veci mikroskop ako se zeli polarizacija : ) , ako se ne varam 42mm je taj navoj u precniku pa treba potraziti cpl koji moze da se zavrne na taj precnik, igranka bez prestanka : )
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: Leonardo, 14 Guest(s)