Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kesat-Net : DDS generator funkcija sa ATMEGA 16PU
#1
Quote:U okviru ovog projekta obrađen je DDS (Direct Digital Synthesis) laboratorijski generator funkcija sa poznatim mikrokontrolerom ATMEGA 16PU. Orginalan projekat objavljen je na linku. Mi smo redizajnirali štampanu ploču, prebacili je u ”pozitiv” i malo podebljali vodove tako da je mogu uraditi i elektroničari koji nemaju puno iskustva sa ”gustom” štampom. Na DDS outputu ovaj generator funkcija ima skoro sve vrste impulsnih oblika sa maksimalnom frekvencijom od 65.534 kHz, rezolucije 1 Hz. Ovo će možda biti interesantno ljubiteljima audio tehnike koji ga mogu da koristite kao ton generator za ispitivanje propusne krive kod audio pojačavača kao i za izradu i testiranje skretnica za zvučnike. DS output je nešto siromašniji sa opcijama tako da ima opseg od 1MHz do 8MHz sa rezolucijom 1MHz i samo jedan oblik signala. U toku testiranja ovaj generator funkcija se pokazao kao veoma stabilan i pouzdan uređaj. Na našem uređaju nije postavljen konektor za direktno programiranje ali je zato prikazan na štampi. Posebnu pažnju treba posvetiti kod izrade napajanja koje mora imati kvalitetne komponente i dobru filtraciju.

http://kesatnet.me/generator-funkcija/

šta reći,koju posluku porati? Smile



šalu na stranu,koliko je ovo smisleno i valjano za amaterske potrebe? kako vidim (ako dobro čujem Smile ) može dati sinus,kvadrat,testeru,obrnutu testeru,trougao,EKG i šum na izlazu 5Vpp i to pri prvih 6 oblika do 8MHz što je daleko iznad potreba amaterskih mjerenja u audio-tehnici.

postoje li začkoljice,koje su mane?


Attached Files
.pdf   avr_dds_function_generator_pcb.pdf (Size: 578,24 KB / Downloads: 13)
.pdf   avr_dds_function_generator_power_supply.pdf (Size: 83,73 KB / Downloads: 7)
.pdf   avr_dds_function_generator_schematic.pdf (Size: 55,15 KB / Downloads: 32)
.hex   avr_dds_function_generator_eeprom.hex (Size: 13 bytes / Downloads: 3)
.hex   avr_dds_function_generator_programm.hex (Size: 22,57 KB / Downloads: 2)
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Messages In This Thread
Kesat-Net : DDS generator funkcija sa ATMEGA 16PU - by HomeMadeAudioProject - 10-06-2014, 08:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)