Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Conducted Emissions" mjerenja nisu dobra, što napraviti?
#1
U proceduri sam testiranja (EMC i LVD) za potrebe dobivanja CE kod akreditiranog laba. Poslali su mi rezultate mjerenja "Conducted Emissions" koja su daleko iznad propisanih limita. Nije mi skroz jasno koji su sve scenariji testirani. U ponedjeljak idem do njih da to vidim iz prve ruke i imati ću prilike napraviti neke korekcije.
Evo jedan primjer toga što su mi poslali (stavljam i pdf u prilog):

[Image: Jj7RvOi.png]

Označio sam 5 markera u grafu. Ispada da injekira obilato šum sve do cca 8 MHz. Stvar koja me buni jest da power AC/DC konverteri od Mean Well-a imaju filtre na AC ulazu i imaju CE. Međutim postoje i dva manja Mean Well-a (IRM10 serija) koje sam otvarao i nezgodno je što su zaliveni u smolu i na AC ulazu sam vidio samo veliki X kondenzator. Ne izgleda mi da ima neki složeniji filtar.
Kad dođem tamo svakako ću probati posebno testirati malene i power Mean Well konvertere pod teretom da budem siguran da oni rade kako treba. Međutim, štogod da je izvor ovako bogatog šuma trebati će ga blokirati prije izlaza u gradsku mrežu. Gledao sam gotove filtre poput SCHURTER 5500.2019. Njegova karakteristika izgleda ovako:

[Image: 6iWEeB0.png]

Ispada da ima gušenje od 20 i više dB za kritično područje. Da li to dobro gledam i da li je to način kako to rješavati? Možda da napravim sam filtar koji bi u konačnici mogao ispasti i jeftiniji?


Attached Files
.pdf   EMI test (150k-30M).pdf (Size: 184,84 KB / Downloads: 6)
Reply


Messages In This Thread
"Conducted Emissions" mjerenja nisu dobra, što napraviti? - by prasimix - 06-05-2020, 08:57 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)