Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Simulacija SineWave Oscilatora sa LDR
#5
Da Simple & Hold topologija je kompleksna ali mislim da se isplati uložiti truda i vremena da se isimulira i uradi prototip, jer to je po meni najbolja varijanta koju imamo (notch filter koristi veliki kondenzator na niskim frekvencijama pa iz njega dobijamo vece vrijeme stabilizacije amplitude), kako je Bob Cordell napisao treba implementirati dual S&H topologiju da nadzire pozitivnu i negativnu fazu naponske sinusoide i to treba da radi jakoo dobro. Jest da će biti kompleksnija shema ali za vrhunski simulator treba i malo više elemnata...računam na oko 8-10 OPAMPA što bi bilo oko 4-5 DIL8 kućišta i nije tako strašno a dobili bi vrhunsku stvar.

Proučio sam S&H topologiju i mislim da druge analogne varijante nema a da radi ovako dobro i brzo...a za uštimat se može uvijek stavit neka srednja vrijednost vremena za uzimanje uzoraka i time malo produljiti vrijeme sinusoide a da oscilacija uvijek započinje kad se mjenja preko potenciometra frekventni napon.

Pitanje? Dali ima ko voljan da se pozabavi simulacijom ove gore spomenute topologije?
Reply


Messages In This Thread
RE: Simulacija SineWave Oscilatora sa LDR - by ronovar - 04-04-2020, 10:02 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)