Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Šta sve može poći po zlu? Iskustva i primeri
#1
Evo, na osnovu odlične ideje @vsavic, otvaram ovu zanimljivu temu.

Tema obuhvata od elektronike pa do zemljoradnje.
Pravi naš lokalni Marfijev zakonik :-)
Verujem da će ovde biti zanimljivo.

Započeću sa stvarnim i prilično šaljiivim događajem u vezi sa jednim od  klijenata, pre nekih 15-20 godina, gde sam remontovao upravljački sistem na jednoj brizgaljci marke Feromatic.
Tada sam radio zajedno sa Mladenom  (jedan od naših članova, moj bivši ortak) i on će se sigurno setiti događaja sa osmehom.
Neću pominjati ime klijenta već samo događaj.
lik je malo pun sebe, a pri tom šupalj sa znanjem kao crkveno zvono (j.. ga voz koji mi ga don'o :-).
Pošto nas je bukvalno namučio sa gomilom vrlo nesuvislih zahteva, gde je u okviru od pola sata pobijao ono što je sam prethodno tražio, čovek je odjednom počeo da insistira da mu OBAVEZNO ugradimo "TANČ SKRIN" :-).

Mlađa perfekto govori engleski, a meni koji sam učio ruski i blage veze nemam sa engleskim je takođe u trenu bila jasna njegova omaška koju je klijent besomučno ponavljao. Maltene je kao drsko dete vrištao: "mamice hoću "TANČ SKRIN"!

Pošto sam u našoj firmi ja vršio pregovore sa kljientima, kad je malo zaćutao, odmah sam mu rekao da zasad takav ne postoji u proizvodnji ali Japanci možda narednih godina planiraju nešto slično... :-)

Kad je se malo smirio sa tim svojim zahtevom, onda je počeo isto tako, kao nevaspitano dete, oko toga šta sve može poći po zlu na njegovoj mašini za plastiku i kako preduprediti to, a pri tom je svoje radnike pustao da mu stalno licnuju neke osigurače koji su pregorevali (znam jer sam puno puta bio u njegovoj hali)...

Stalno je ponavljao. Šta ako ovo, šta ako ono...

Ubio nas je kao motkom sa tim hipotezama i kad je malo zaćutao rekao sam mu da mora sada pažljivo da me sasluša i da ni reč ne progovori dok ne završim, inače prekidamo potencijalnu saradnju.

Mlađa je željno iščekivao kakvu ću pričicu da mu složim, sa osmehom na krajičku usta, a ja sam mu počeo priču...

Vidiš (ime klijenta), ako mi sada ispadne ovaj zavrtanj M3 u tvoju elektroniku, a tvoj radnik (recimo Pera) je licnovao osigurače, usijaće se kablovi i napraviti kratak spoj u tvojoj hali.
Naravno, ako je radnik u trafo stanici bio neodgovoran i takođe licnovao osigurače, počeće da se tope kablovi od lokalnog dalekovoda i napraviće kratak spoj.
Ako je radnik u glavnoj distribucionoj stanici za Kragujevac bio neodgovoran i licnovao osigurače, kraktospojiće se glavni dalekovod i napraviće kratak spoj na hidroelektrani Đerdap.
Normalno, na Đerdapu su licnovali osigurače i generatori će se usijati, brana će pući, napraviće se strahovit plimni talas koji će stići sve do Bugarske i sve porušiti pred sobom.
Seizmograf u Rusiji će zabeležiti to i Rusi će pomisliti da su ih Ameri nuklearno napali pa će uzvratiti direktno na USA.
Onda će Ameri uzvratiti njima i po Evropi, a šta ćemo onda ti i ja (ime klijenta), muko moja?

Čovek me je zablenuto gledao i samo je mrtav ozbiljan progovorio
- U je*ote!!!

Naravno da smo pola sata plakali od smeha, svi okolo osim njega :-)
Reply


Messages In This Thread
Šta sve može poći po zlu? Iskustva i primeri - by Macola - 09-07-2018, 08:49 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)