Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] Current Mirror Amp MK1 - Šta je bolje A ili AB?
#23
(02-23-2016, 04:56 PM)vulejov Wrote:
(02-23-2016, 09:42 AM)pinco Wrote: Trudiš se objasnit da je VAS stupanj bitniji od izlaza, tu se ne slažen, svaki stupanj je bitan. Izlaz ima daleko najteži i najnepredvidljiviji zadatak. A klasa je uvik u prednosti u odnosu na AB klasu, koja je ipak samo kompromis, šta ne znaći da će svako pojačalo u AB klasi bit automatski lošije od onoga u A klasi. Meni se osobno ne sviđa A klasa radi grijanja, i draži mi je kompromis.

Поједностављено, најбоље могуће изведен степен у А класи уз просечан VAS степен биће далеко испод перформанси појачала са врхунски изведеним напонским делом и излазом у АВ класи..

Kruške i jabuke, uvik se teži da svaki stupanj bude šta bolji, analizirat razliku između A i AB klase a isprid A klase stavit lošiji pretodni stupanj nema baš smisla. VAS stupanj je nekolko redova veličine jeftinije izvest nego izlazni stupanj. Tako da rasprava kvalitetan VAS i AB izlaz nasuprot prosječan VAS i A izlaz nema nikakvoga smisla, ekonomski pogotovo.
AB klasa je i dalje A klasa koja prelazi u B klasu, kada zašto i kako ovisi o konstrukciji. Preskočna izoblićenja pokušavamo eliminirat bijasiranjen u AB klasu i pomoću nfb, šta neznaći da ih je moguće totalno eliminirat. I opet imamo problem šetanja radne točke usljed zagrijavanja i lađenja pojačala bez obzira na bias servo. Kod nagle promine opterećenja itekako radna točka šeta jel je sistem kompezacije trom itd.
Meni je draža AB klasa, nepada mi napamet radit pojačalo u A klasi tako da nema potribe duljit raspravu, al da ne ispadne da je A klasa lošija od AB, svakako nije.
Reply


Messages In This Thread
RE: Current Mirror Amp MK1 (Vladino pojačalo) - by pinco - 02-23-2016, 05:44 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)