Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] Current Mirror Amp MK1 - Šta je bolje A ili AB?
#16
(02-23-2016, 10:36 AM)Zvu Wrote: Pozdrav Pinco,

Drago mi je da je neko prokomentarisao izvedbu CMA pojačala. Ono što mene interesuje, izvedba kojih detalja te je sprečila da isprobaš ovakav tip pojačala ?

Nije nikakvo paljenje vatre već me stvarno interesuje. Više pari očiju definitivno vidi bolje nego jedan pa iz tog razloga može biti da se samo pojačalo još može unaprediti na neki način.

Pošto sam u postapokaliptičnom stanju nakon selidbe (koja se odvijala preključe i naključe) ne stižem ni da čitam forum, a kamoli da pišem nešto mnogo međutim pisana reč ostaje pa će mi (za nedelju ili dve Smile ) biti drago da pročitam do čega se došlo diskusijom.

Ma ništa posebno, osobno nebi stavija LM317/337 regulatore, nebi mi se dalo komplicirat sa njima, zna 317/337 imat problema na manjin strujama, ako je pri mali kond ili low esr onda zna imat pik na nekin frekvencijama, bar tako kažu, možda iza njega dodat neki RC ili uradit neki jednostavni diskretni regulator. Nebi ni dc servo ako netriba, ni ovu masu tranzistoriča ako netriba Smile . 4R7 na ulazu je privelik za ovaj tip pojačala, jel tvori nelinearni djelitelj i stvara izoblićenja dok signal nije ni uša u pojačalo, ok tu situaciju popravlja degeneracija na emiterima. Ovo govorin ja za sebe, kad već pitaš pa da ne ostanen nedorečen, neman neku konstrukcijsku zamjerku na samu shemu nit san dovoljno kompetentan za to.
Nisan ja neki znalac, al npr. stavija san ovu zadnju verziju CMA i NX pojačala u simulator, ako ćemo ganjat niski THD, NX na 20k pri istome bijasu izlaznih, i pazija san da budu svi isti tranzistori upotrebljeni, u obe sheme, od ulaza do izlaza. NA CMA san izbacija servo i podesija offset na nulu, i stavija san idealne naponske izvore 15V, nije mi se dalo ubacivat regulatore. Dobija san duplo manji THD na NX, uz slićan harmonijski raspored na oba pojačala, kod NX čak nešto bolji, i na 1k i na 20k. Kod NX san uradija shemu isto jedan par izlaznih i spustija napon PSU. Pratija san nešto kratko temu na veliki diyaudio oko nx, nisan ubra da ima problema sa offseton, i da ima ćujni brum, tako da mu i to može bit prednost, nema kompliciranja regulatorima i servom.
Tako da bi radije isproba njega, jel teško je baš sve isprobat a na netu ima stvarno puno zanimljivih projekata... Možda je CMA čujno bolji kad se sastavi, znaće onaj ko napravi.
Reply


Messages In This Thread
RE: Current Mirror Amp MK1 (Vladino pojačalo) - by pinco - 02-23-2016, 01:21 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)