Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Termalna kamera - saveti za kupovinu
#38
(09-25-2019, 12:02 PM)ddanijel Wrote: Nista ljudi, svako prema svojim potrebama neka kupi. Meni je i flir one bila ok izbor, a kada sam video da zapravo sa neoficijelnom app na androidu uredno pokazuje do 180c tim bolje.
Realno elektronikom kojom se ja bavim i ono sto posmatram pod elektronikom meni licno je i 120c ok izbor. Kome treba vise i od onih 180c sledeci izbor je seek , ili flir one pro .
A to da se kamera upotrebljava kada nesto ne radi kako treba, poenta je da ako nesto ne radi kako treba sasvim mi je svejedno da li je 150 ili 180c jer cu imati indikaciju da sam na tom mestu "out of range", pa se onda resava dalje, a koliko tacno stepeni je tu za moj sistem analize i resavanja problema ne igra ulogu. Ja pod elektronicarem posmatram ljude koji se bave uslovno receno sitnom elektronikom, a pretvaraci reda 11kw i uopsteno ono sto pravi par stotina stepeni ne posmatram nikako kao elektroniku niti te ljude u tom momentu kao elektronicare, tu je zargonski receno to vec energetika i nesto sasvim drugo. Shodno tome onaj ko se bavi elektronikom na taj nacin kupice alat u mernom opsegu koji mu odgovara.
Da sumiram, cela prica i "prepucavanje" je za mene zbog ove recenice:
120C maximalna temperatura je poptuno beskoristna za elektroniku. To moze sluziti kao igracka ili alat za zidare ali ne za elektroniku.

Jbg ja se izvinjavam sto sam kao zidar upao na ovaj forum, nece se ponoviti...
Pozdravljam ekipu. Ubuduce samo pratim i ne pisem nista jer zidarima nije mesto ovde, a ako je igracka deci isto nije mesto na forumu za odrasle.

I ja sam neka vrsta zidara (bez zaje&ancije!),nemoj da te jedan komentar toliko pomeri.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Messages In This Thread
Termalna kamera - saveti za kupovinu - by Želja - 09-21-2019, 04:28 PM
RE: Termalna kamera - saveti za kupovinu - by Zvu - 09-22-2019, 07:33 PM
RE: Termalna kamera - saveti za kupovinu - by HomeMadeAudioProject - 09-25-2019, 02:13 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)