Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Termalna kamera - saveti za kupovinu
#23
(09-23-2019, 11:29 AM)elektropionir Wrote: 120C maximalna temperatura je poptuno beskoristna za elektroniku. To moze sluziti kao igracka ili alat za zidare ali ne za elektroniku.

(09-23-2019, 11:29 AM)elektropionir Wrote: Nikome za elektroniku. Max dozvoljena temp PCB plocica je oko 125C, vecina uredjaja F klase tipa transformatori i sl imaju hotspot max 155 dozvoljeni. Tranzistori se vec odlemljuju i ispadaju sa plocica na 300tinjak stepeni. Tu ti ne treba termalna kamera vec vidis i ocima sta se desava Smile

Ne znam sta od ova 2 citirana iznad da uzmemo u obzir Smile jer pobijas samog sebe u 2 posta.
Kao prvo ne bih se slozio sa time da je 120c potpuno beskorisno za elektroniku, a kao drugo flir one je deklarisana -20 do +120 medjutim uredno meri -50 do +180.
Naravno van deklarisanog opsega je veca moguca greska ali realno skroz upotrebljivo.
Imam godinama flir one kameru u vidu modula/dodatka sa usb mikro  konektorom koji se nakaci na bilo koji android telefon, i to radi sasvim korektno.
Za ono zasta meni treba, a to je sitna elektronika i po kuci vezano za termalne gubitke radi posao savrseno i realno samo kroz ustedu u grejanju koju sam postigao zahvaljujuci termalnim slikama i sredjivanjem gubitaka ona je sebe otplatila kroz ovih par godina.
Drugar kome je na prvu temperaturni opseg bio mali kod ove flir sam nabavio seek kameru medjutim za ovih par godina realno mu nikad nije zatrebalo vise od onoga sto je mogla i flir one. U medjuvremenu su uzbacili "flir one pro" koja ide do 400c .
Sto se rezolucije 32x32 tice licnog sam misljenja da je to poluupotrebljiva stvar, bar posle koriscenja necega sto ima 160x120 .
Evo par slika sto sam pre oko godinu dana testirao neke dc-dc step down pretvarace pri razlicitim izlaznim strujama.

https://postimg.cc/gallery/3f0fpkndi/
Reply


Messages In This Thread
Termalna kamera - saveti za kupovinu - by Želja - 09-21-2019, 04:28 PM
RE: Termalna kamera - saveti za kupovinu - by Zvu - 09-22-2019, 07:33 PM
RE: Termalna kamera - saveti za kupovinu - by ddanijel - 09-23-2019, 12:56 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)