Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konstrukcija analognog generatora funkcija
#73
Hehe, kao sto sam predpostavio negde na pocetku teme (a prvi put sam video sad ove THS3091), rekoh ja da idu vise nekih paralelnih OP-ova, samo nisam znao kojih Wink

Koliko vidim ni PCB deo oko izlaza nisu nesto specificno "trimovali", niti ima komponenti za trimovanje pojedinacnih OP (u vezi price razlicitih slew-rate po komadu).
Mislite da su uparivali OP-ove?
Tezi slucaj, ne verujem da su to radili, to mnogo komplikuje proizvodnju.
Uzimali su ih as-it-is i racunali da mozda imaju neku toleranciju ali su to onda preslikali u svoju krajnju specifikaciju za THD i IMD.
Nema taj jedan primerak 7300V/us a drugi lupam 5000V/us, verovatno je to dosta uzi opseg koji ce da kvari samo neke najsitnije i fine detalje tamo negde u 100+MHz opsegu...

Sta ako mi ogranicimo slew-rate signala koji ulazi u taj AMP, recimo na 4000V/us, onda ce svaki pojedinacni OP to da "ispostuje", zar ne? Smile
Pogledajte tipicnu shemu na prvoj stranici iz DS, cemu li samo sluzi onaj dupli L/C low-pass filter izmedju drajvera i izlaznog stepena? Wink

U krajnjem slucaju i dalje pricamo o funkciskim generatorima, ne signal generatorima koji su potpuno druga prica, tamo NEMA DC niti izlazni offset i sve je AC-coupled pa se neke stvari totalno drugacije resavaju ...
Reply


Messages In This Thread
RE: Konstrukcija analognog generatora funkcija - by mikikg - 08-25-2017, 08:41 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)