Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konstrukcija analognog generatora funkcija
#43
Ili ako je problem sa izlaznom strujom (snagom) moze da se napravi nesto sa OP + SiC, a u krajnjem slucaju imaju i specializovanih RF pojacavaca koliko hocete na trzistu i to vrlo finih sa mecovanim 50ohm izlazima itd.
Ima kompletnih transivera, sa PGA, sa integrisanim ziratorima i filterima ...

Teze je naci dobre komplementarne parove tranzistora za HF nego dobar OP za to. Da ne pricam koliko to ima svojih prednosti.
Samo molim bez diskusije oko cene, nema opravdanja za to Smile Koliko tranzistora treba da se kupi da bi se valjano uparili, koliko vremena to oduzima, sta ce mo sa strujnom zastitom ili SWR ... ?

Ja bih pre stavio jedno 5-6 paralelnih OP ova ako treba veca struja nego se zezati sa tim tranzistorima Smile

Moj stav je kada se nesto pravi i projektuje od nule u 21. veku, ne idem i jurim arhaicne komponente nego odem na Digi-Key ili Mouser i trazim sta najbolje ima u tom trenutku sto mi odgovara sa cenom.
Ako neka komponenta nema kod ovih distributera, to je za mene precrtano i mogu samo da zaboravim na nju. Da jurim kod koje-kakvih preprodavaca i da me deru ne pada mi napamet i kada mi stradaju da opet prolazim kroz nerviranje i placam debelo nesto sto se sad menja drasticno naprednijim komponentama.
Reply


Messages In This Thread
RE: Konstrukcija analognog generatora funkcija - by mikikg - 08-19-2017, 05:34 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)