Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konstrukcija analognog generatora funkcija
#30
(02-16-2017, 06:35 PM)Papak Wrote: Kada budem počeo pisanije o histerezisnom komparatoru, što će biti za neki dan, (iskreno psihički se spremam za to, pošto je potrebno obraditi nekoliko stotina tema, a sve ih izložiti na razumljiv način, od teorije, preko uparivanja tranzistora, i raznih praktičnih zamki koje spremno čekaju u kolu koje radi sa strminom od nekoliko hiljada volti po mikrosekundi) toplo ti preporučujem da obratiš pažnju, i kad to završim da sedneš i (uz par smernica koje ću ti dati) na jednom HP-u izbaciš originalni histerezisni komparator i ona dva nesrećna pojačavača amlitude koje HP uključuje ispred histerezisnog komparatora na frekvenciji iznad 50kHz kako bi neutralisao storage vreme samog komparatora...  Onda to lepo uporedi sa originalnim HP3310, da vidiš šta očajniku bez tunel diode padne na pamet. Hahahahahaha

Di si bija ima godinu dana, kad san bija u mukama, da san kupija drugi 3310B da me smiri Smile
Kad bi se izbacile tunelske to bi bija vječan uređaj, koji se može servisirat zauvik. Ima san sriću šta san nabavija diodu za neke sitne pare.
Zapravo san se trampija sa jednin Englezon, ja njemu neki Gossen instrument a on meni Fluke 87V koji san tija oduvik imat, i još mi on tamo kupi tunelsku i sve zapakira i posla, sriča je bila dvostruka....
Ovo je stvarno vrh tema.....
Reply


Messages In This Thread
RE: Konstrukcija analognog generatora funkcija - by pinco - 02-16-2017, 10:03 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 12 Guest(s)