Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program ne radi zbog procesora koji nema neke instrukcije?
#16
@zare
Mislim da sam ti u prethodnom postu objasnio da sam radio manuelnu stvar, koju danas rade sami procesori. Greota je da kada slušaš mp3 procesor radi na maksimaloj frekvenciji i naponu, a pošto je računar višenamenska mašina, onda je glupo da ga svaki čas isključuješ i puštaš neki mp3 plejer (koji troši mnogo manje). Postoji program 'revosleep' koji baca hard disk u sleep mode, tako da ako na jednoj mašini imaš dva harda, na jednom sistem, a na drugom su ti suvi podaci, onda možeš komotno da taj drugi uspavaš, pa ako ti podaci zatrebaju jednom dnevno, pokreneš ga... Sad dolazimo do onog pitanja, a šta ćeš da uštediš? Pod pretpostavkom da diskovi kad se vrte troše oko 8-10W, pa kad dodamo koeficijenat korisnog dejstva ispravljača, potrošnja je veća. Uspavan sigurno troši manje od 1w. Mislim da disku neće da šteti par pokretanja na dan, a sad za struju...
@1van
Zamisli nema ništa što makar liči na log fajl. Sad me nervira što mi je pre uredno izbacivao (a ja nisam zapisao).
@ronovar
Probao sam i to, baš kao što si mi rekao. Ništa nisam postigao. Isto se ponaša.
Pre sam probao da tu verziju koja je za win7 i više sisteme instaliram na XP, ali mi je izbacio neku poruku da program nije namenjen za tu verziju win (tako nešto)
Inače čitao sam na netu o problemima, jesu se žalili na kraširanja pri nekim radnjama i pominjala se grafička.
Reply


Messages In This Thread
RE: Program ne radi zbog procesora koji nema neke instrukcije? - by mp3police - 12-17-2016, 02:59 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)