Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SubGhz low power transceiver-i (nodovi)
#14
Koliko sam do sada skapirao, BLE može da radi samo u STAR i Point To Point konfiguraciji. Kod te STAR konfiguracije, može slave da radi godinu dana na 2032, da se javlja na svaku sekundu, ali ako master mora da komunicira sa nekoliko slave jedinica, onda troši struju na komunikaciju koja je proporcionalna broju jedinica. Osim toga proivođači ograničavaju broj slave jedinica, što je u slučaju SI Labs 8 (ne znam da li je računat master, nema veze). Mislim da specifikacija nema ograničenje po broju slave jedinica, ali proizvođači modula to rade zbog gustine saobraćaja. Ne znam da li neko od proizvođača ima protokol da jedan nod bude slave dvojici mastera pa da pravi sponu između dve grupe BLE nodova. Video sam u teoriji da je moguća takva konfiguracija, što se faktički svodi na 'Tree' mrežu. Ako upotrebim BLE onda svakako moram da imam master jedinicu koja će trošiti više struje, pa se svodi na HUB. Problemi ostaju isti kao na početku posta: ili jača baterija ili hub Smile
Što se tiče BLE imam još i bojazan da uskoro dolazi vreme kada će svaki mobilni biti sprava za snifovanje, pa kada se opremi neki softverom, svaki klinac će imati mogućnost da hakuje sprave koje imaju BLE. Videću, možda se dam na razvijanje klasičnog rešenja sa HUB-om, uostalom, forum i služi da se razmene mišljenja i da čovek preispita početne postavke.
Save
Reply


Messages In This Thread
RE: SubGhz low power transceiver-i (nodovi) - by mp3police - 09-10-2016, 11:41 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)