Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Poor man's" regulacija lemilice 220V
#7
@11277
Pozdrav Aleksandre, prvo tebi dugujem izvinjenje jer sam zapalio iz Bg-a u zurbi i nisam stigao niti da ti se javim niti da se vidimo pred odlazak jer sam kao sto sam rekao imao licnih problema kao i guzvu oko selidbe i nisam imao vremena, iskreno izvini nadam se da razumes. Drugo ovaj regulator je namenjen samo za stapove na 220V bilo koji do 40W ce raditi lepo nece pregorevati vrhovi i slicno jer je ogranicena snaga i ne pregreva se... Kod ove tvoje Weller-ke ako ima NTC/PTC sigurno ima i trafo i neka elektronika ako je trafo na 24V onda ces preraditi i ubaciti Kesat-ovu analognu kontrolu koja je isto tako jeftina i univerzalna ali ima regulaciju temperature. Proveri na stap-u na konektoru DIN ili petopolac jedna je uzemljenje 2 su termopar a 2 su za grejac ali otom potom otvoricu posebnu temu za to Wink

@samuki Pozdrav druze i tako je! Ukoliko ima trafo ~18 do 24V/2A i fabricku kutiju onda je najbolje uraditi kesatov kontroler koji mogu samo da pohvalim jer sam odradio dok sam bio u Srbiji oko 15tak komada sto kompletnih "od nule" sto prepravljanih Iskra THS 11, Gordak i slicnih ali o tome kao sto sam rekao posebna tema Wink

@TDA Pozdrav i tebi druze! Ja i ti se pronasli na Youtube-u Smile
Delimo isto misljenje maleno, jednostavno, ekonomicno. Iskreno najvise sam ovo sklopio kao lemilicu za teren pokretna a da ima bar jedno 1,5m kabla i jos oko metar na samoj lemilici tako da nece biti problem raditi i u extremnim uslovima sve uticnice su standardne tako da nekad lemilica po potrebi moze raditi i bez regulatora ili se regulator moze koristiti za nesto skroz drugo. Vec skoro 9 meseci radim sa njom tako da sam se vec navikao Smile

Malo o regulatoru:

Sve je upakovano u montaznoj PVC uticnici za 220V plocica je jako malena i sve staje unutra bez problema a ovaj uredjajcic postaje univerzalni regulator snage. Nije bitno gde je faza a gde nula na ovom regulatoru na IN se dovodi ili faza ili nula a OUT ide ka lemilici, druga zica ide preko prekidaca u lemilicu. U sklopu sam koristio BT137 mada se moze koristiti i BTA08-600C ili bilo koji slican, kondenzator ( 82nF 823K/250V ) ja sam stavio manji ( 68nF 683K/250V ) da bi imao veci stepen regulacije, povecavanjem kondenzatora moze se napraviti dimer za sijalice, regulator obrtaja motora na 220V i slicno. Testiranja regulatora prvo obaviti sijalicom od 40 do 100W. Izmedju G i potenciometra je diak koji je na plocici obelezen kao kondenzator ja sam upotrebio ovaj:

http://www.kelco.rs/katalog/komponente.p...upweb=1950

DIAC, 32V, 28-36V, 2A, DO-35

Lemilica koju sam koristio za ovo cudo je ova:

http://www.belielektronik.rs/Alati-i-ins...D-200N-40W

Cena je oko 600din shto mu dodje oko 5e a vrhovi za nju su isti kao za solomon tip lemilice suplji i daju se zameniti za 100din tj 1e shto je jako isplatljivo i korisno bar po meni.

Smile
Reply


Messages In This Thread
RE: "Poor man's" regulacija lemilice 220V - by tesla017 - 09-29-2014, 11:06 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)