Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IC based jednostavni generatori funkcija
#15
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Gosha" data-cid="19610" data-time="1391063753">
<div><br><p>Ako ima zainteresovanih mogli bi smo ovde da usvojimo neko resenje za jedan diy generator koji bi zadovoljavao vecinu nasih potreba. @mikikg je dao neke smernice pa za pocetak da se usvoji frekventni opseg jer od njega dosta zavisi ostatak.</p>
<p>Mislim da mAX038 nije preterano skup</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.ebay.com/itm/IC-MAXIM-DIP-20-MAX038CPP-/250881662125?pt=LH_DefaultDomain_0&amp;hash=item3a69b65cad'>http://www.ebay.com/itm/IC-MAXIM-DIP-20-MAX038CPP-/250881662125?pt=LH_DefaultDomain_0&amp;hash=item3a69b65cad</a></p>
</div>
</blockquote>
<p>Odlična ideja. Ja kod ovakvih stvari uvek zamišljam neku grupnu nabavku. Ako se već isprojektuje neka pločica, kupi više komada IC-ova, šteta je da se ne uključe svi kojima treba neka takva spravica. Mislim da nije potreban neki ekstreman frekventni opseg, ipak je ovo diy<strong>audio</strong> forum. Recimo da je najveći frekventni opseg koji sam video kod audio pojačavača VSSA u SMD verziji, ide do nekih 3MHz, TH verzija do circa 1,3MHz. Ali ovo je jedinstven slučaj, ne znam da li nam treba generator za ispitivanje pojačala kakvo se možda nikad neće naći na radnom stolu. Mislim da bi 1MHz bilo više nego dovoljno.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>(Uzgred, video sam kod MikroPrinca generator Velleman HPG1, prenosiv, sa NiMH baterijom punjivom preko USB porta, DDS, ima lep displej, može sweep u oba smera, izobličenje sinusna samo 0,1%. Mnogo lepa i praktična spravica, samo je cena 150e, naša diy opcija će biti daleko jeftinija)</p>
Reply


Messages In This Thread
IC based jednostavni generatori funkcija - by ivanlukic - 01-30-2014, 10:00 AM
IC based jednostavni generatori funkcija - by TDA - 01-30-2014, 05:54 PM
IC based jednostavni generatori funkcija - by TDA - 02-03-2014, 12:12 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 8 Guest(s)