Slikovito pošto smo spominjali vrhove, pumpice i veće termalne mase.
Primer sa TO-247 kućištem, zamislite da je zaletovan sa donje strane PCB i da sa gornje strane treba da kako god i šta god uradite kako bi očistili rupice i oslobodili padove da može da se skine komponenta, hmm, to je toliko problematično da ne pomažu ni pumpice ni pletenice ni razni vrhovi, velika je termalna masa i teško se to tako čisti i skida.
Jedino što stvarno pomaže je ovo parče BAKARNE ŽICE tako napravljeno da obuhvati sva tri pada sa obe strane i onda se to sve zalije kalajem i greje dok se sva tri pada ne zagreju dovoljo da može laganim potezom da se izvuče a da se ne oštete čaure od padova i kad se izvuče posle se lagano očiste padovi jedan po jedan.
Na primer na velikoj masivnoj PCB čak i čišćenje padova ne može da se odradi samo sa ovom vakum pumpicom nego mora da se dodatno podgreva sa još jednom lemilicom.
BTW: Ova mala tri vrha poklanjam ako nekome trebaju, meni ne trebaju jer su od neke predhodne lemilice koju nemam i ne koristim.
Primer sa TO-247 kućištem, zamislite da je zaletovan sa donje strane PCB i da sa gornje strane treba da kako god i šta god uradite kako bi očistili rupice i oslobodili padove da može da se skine komponenta, hmm, to je toliko problematično da ne pomažu ni pumpice ni pletenice ni razni vrhovi, velika je termalna masa i teško se to tako čisti i skida.
Jedino što stvarno pomaže je ovo parče BAKARNE ŽICE tako napravljeno da obuhvati sva tri pada sa obe strane i onda se to sve zalije kalajem i greje dok se sva tri pada ne zagreju dovoljo da može laganim potezom da se izvuče a da se ne oštete čaure od padova i kad se izvuče posle se lagano očiste padovi jedan po jedan.
Na primer na velikoj masivnoj PCB čak i čišćenje padova ne može da se odradi samo sa ovom vakum pumpicom nego mora da se dodatno podgreva sa još jednom lemilicom.
BTW: Ova mala tri vrha poklanjam ako nekome trebaju, meni ne trebaju jer su od neke predhodne lemilice koju nemam i ne koristim.
