Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foto-postupak sa "uradi sam" oslojavanjem : Iskustva
<p>..eh da,zaboravih reći,kad se razvija pločica (bar moje iskustvo) ne treba je ostaviti u rastvor,nego je samo politi i razmazivati sunđerom,ili natopiti sunđer pa tako, i to ne bi trebalo da traje duže od 30-40 sekundi,kasnije se ispira običnom vodom,razvijač najbolje da bude topliji,ako nije može i na sobnoj temperaturi. Što se tiče kopiranja,ja sam kopirao (u zavisnosti od sprave za kopiranje) 60% vremena direktno svetlost na pločici (imao sam staklo još preko filma da bi film nalegao skroz na pločicu),a ostalih 40% vremena na film sam stavljao paus ČIST pa tek onda staklo preko toga...,to se radi da bi se svetlost rasporedila pravilno na sve strane i verujte da je lepše i lakše i razviti i kasnije nagristi pločicu. Staklo je po meni obavezno jer film zna da se podigne a samim tim se i svetlost provuče. Čekam neke filmove da mi se urade pa ću baš okačiti i slike i vremena kopiranja 60/40%,pa ako nekom bude nešto značilo ja ću biti srećan.</p>
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply


Messages In This Thread
Foto-postupak sa "uradi sam" oslojavanjem : Iskustva - by Vlada021 - 01-10-2014, 04:42 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)