Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
elektronska industrija u Srbiji
#3
zdravo enaB,

hvala na odgovoru. Vidim da ne ispisujes puna imena firmi, jel to zbog skrivene reklame?

Nislije sa diplejima sa tri slova poznajem, mislim da finansijski gledano najvise zaradjuju na onim totemima za pumpe - ceo totem (tu ide i poseban temelj) se krece oko 30.000 EUR, 4-5 displeja za cenu goriva plus eventualno sat i to skoro uvek dvostrano.

Isto disipleje radi i NOVA****** iz NS, madjarska firma koja proizvodi flip-dotove ih je navodila kao distributera za iste, u medjuvremenu verovatno rade samo LED, ako se ne varam fokus je na autobusima, a mislim da imaju i displeje za autobuske stanice. Bas sam skoro u KG video autobus na kojem jos nije bio ukljucen prikaz linije i stoji samo ime firme.

Onda na autobuskoj u KG stoje satovi firme FA** - na sajtu pise da se bave najvise PC softverom, ali mi se cini da su nekad davno pravili neke displeje i satove kao i prvonavedene Nislije. Dizajn mi lici na one na aerodromu u BG, ali ne bih mogao da se kladim.

Hmm na sajmu tehnike u BG-u pre jedno 20 godina je bila nasa frima koja je proizvodila PLC-ove, pretpostavljam da je to ta. To je fantazija ako ima 200 zaposlenih, a i PLC-ovi trebaju za skoro svaku proizvodnu granu industrije. Ali se ne secam imena - da nema neki "Euro" u imenu?

Na sajtu jedne nase firme iz BG, koja ima "institut" u imenu vidim sliku naplatne rampe na auto putu - pretpostavljam da su oni radili sistemsko resenje, same displeje prepostavljam niska firma sa 3 slova. Inace oni se kako izgleda ubijaju od posla i izvoze u ceo svet. Pre par godina im je fokus za izvoz bio na semaforima, ne znam da se nije sta promenilo.

Onda naravno verovatno svi znaju mikroEl******* iz BG - razvojni sitemi, kompajleri, shieldovi etc. Toliko su uspesni da Microchipovi boardovi podrzavaju njihov shield "standard".

Ostale firme koje znam se bave iskljucivo razvojem za druge iako ih ima sa puno zaposelnih.
Reply


Messages In This Thread
elektronska industrija u Srbiji - by aleks_KG - 05-03-2024, 11:41 PM
RE: elektronska industrija u Srbiji - by enaB - 05-04-2024, 08:09 AM
RE: elektronska industrija u Srbiji - by aleks_KG - 05-04-2024, 11:29 AM
RE: elektronska industrija u Srbiji - by enaB - 05-04-2024, 01:27 PM
RE: elektronska industrija u Srbiji - by aleks_KG - 05-04-2024, 02:34 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)