Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Proradilo je. Malo baguje, nekad se sam upali od sebe, treba tu logiku malo da sredim, ne znam sad trenutno na koji nacin da znam dali se izvrsila komanda shutdown na gpio5, moram tu nesto da sredim jer ako neko klikne ponovo na power dugme opet ce da zaglavi na onoj petlji jer procesor prilikom startovanja jos uvek nema namontirane diskove i sistem nije u potpunosti pokrenut pa ako bi neko kliknuo na pover dugme sigurno bi pic zaglavio u onoj petlji jer nije prosledjena komanda shutdown pa tako ni nEXTRS stanje pomocu kojeg proveravamo dali je cpu ugasen postavlja ovu petlju u zaglavu. Videcu da dodam jos jednu petlju koja ce da proveri nakon recimo 5 sekundi dali je cpu ugasen a onu petlju cu skloniti da ne zaglavljuje. Nije uopste jednostavno kako se cini da se na jedno dugme ima funkcija power on-off. Tu ima jos jedna stvar, ono drugo dugme za postavljanje cm4 u download mode, tu je nEXTRST uvek Lu low stanju i logika je oda drugacija za power on-off, nije uopste jednostavno kako deluje. Neka ideja?

Treba prvo resiti da komanda na dugme nakon prvog klika bude zabranjena na primer 10 sekundi da ne moze da se ponovi klik na power dugme ili na power dugme na daljinskom, i jednu proveru dali je nakon deset sekundi stanje nEXTRST u high stanju, ako nije znaci da sistem nije podignut, moze da se napravi tako da pic automatski ponovi ili ne znam ni ja sad kako to odraditi. Onda dodati i obrnutu logiku, znaci kada je sistem podignut logika je power off. Istovremeno mora da se zna dali je pritisnut dugmic za download, i tu je sad problem jer je logika drugacija zbog stanja nEXTRST koji je kada je download mod onda je nEXTRST stalno u low stanju. Ne znam ni ja sam trenutno mi mozak ne radi, hardver sada kompletno funkcionise sto mi je izuzetno drago jedna muka manje, samo ostaje da se resi program za pic.
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 04-21-2024, 08:17 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 22 Guest(s)