Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Sloj eloksa je povrsinski a ovde je u pitanju vrh tj tacka koja ulazi u meso aluminijuma, i ta tacka kada vec udje u meso aluminijuma ona nema veze sa tackom koja je iznad te tacke blize eloksu, tako da u poredjenju na kvalitet nasih DIN ureznica ovo je kvalitet nula! Znam o cemu pricam. Ovde nije trvdi eloks u pitanju nego onaj klasican mikronski koji se lako guli. ALi dobro nema veze. Sta sam zakljucio? Nisam ustanovio koji je navoj za C-mount, negde stoji da je 25.4 a negde da je 25, ja bi rekao da nije 25.4 jer ova rupa je vec sama po sebi malo veca od C=mount muskog navoja, skoro da oblazne na navoj na mikroskopu, tako da sam rupu za urezivanje smanjio sa 24.65 na 24.5 i trebalo bi da odgovara u sledecoj turi, ali ajde sad ti znaj dali je navoj na ureznici stvarno 0.75, ja bi rekao da nije, prvi navoj koji sam urezao nisam mogao da zavrnem mikroskop do kraja nego do pola, e onda sam se malo razocarao prvo zbog boje koja mi je ruzna pa onda i zbog navoja koji nije izgledao lepo, pa sam ponovo urezivao navoj verovatno i malo ga omasio tako da navoj sada na diy kameri ne valja, mikroskop moze da se zavrne do kraja ali zavrtanje je sada infiniti : ) . Rupa mora za nijansku manja da bude lep navoj, ovako mi deluju tupe ivice na navoju sto je znak da je rupa veca nego sto treba a mislim da ce 24.5 biti ok ili mozda cak ici na 24.4 . Nije mi se radilo jer nisam bio zadovoljan pa uzeo da radim bezvoljno i moralo je da ne valja. Urezacu navoj u plastiku kad uhvatim vremena pa videti jel to c-mount navoj i ponovo naruciti zajedno sa poklopcem a ovo ostaviti kao probni primerak dok ne ustanovim sve potrebne mere.
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 03-28-2024, 12:49 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 35 Guest(s)