Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Na ovim led svetlima sto imam, tu gde je socivo taj deo se odvne, gledao sam koji je navoj ali nisam bas 100% siguran da je M24x0.75 znam samo da je manji navoj u precniku od ovog na CPL, pa bi mozda mogao neki adapter mada cisto sumnjam jer bi prelaz iz M24 u M25 davao unatraske taj zarez unutar cevi u koju treba da legne socivo, taj deo na led svetlima ovako nekako izgleda https://rafcamera.com/adapter-m25x0-75m-...-7mm-black , bas tu gde je taj zarez unutar te cevke tu upada socivo u taj zljeb, steta je sto je na led M24x0.75 bar da je malo veci od M25 onda bi postojao taj zljeb dovoljan da socivo legne, ovako tesko da bi bilo koji adapter mogao da se nadje jer je taj prelaz sa M24 na M25 bio unatraske, ali imam bolju ideju, kad mi stigne ureznica M25x0.75 tu gde je socivo koje se vadi mozda bude mogao da se ureze navoj M25x0.75, trebalo bi da moze jer ima dovoljno mesa tu izmedju sociva i aluminijuma nekih 1 do 2mm taman dovoljno da se ureze navoj, tako da tu sad gde bude navoj malo ce se prosiriti prostor izmedju sociva i ruba aluminijuma taman dovoljno da socivo ne smeta kad se krene zavrtati cpl. Ako bude moglo da se ureze navoj cpl ce moci da se zavrne. : ) Cpl je inace M25x0.75, probao sam da ga zavrnem u kameru i moze, znaci C-mount je definitivno dimenzije M25x0.75

[Image: LED-Clamp-Type-Microscope-Illuminator-Ad....jpg_.webp]
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 03-13-2024, 06:39 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 59 Guest(s)