Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Treba da resim clean shutdown mod na plocici, postoji opcija preko GLOBAL_EN da se postavi CM4 u low power mod isto tako i da ga probudi iz tog moda, onda preko jednog od gpio pinova moze da se namesti da cm4 odradi shutdown -h now, i sad koristeci pin RUN_PG moze da se detektuje kada je cm4 shutdown. Znaci sta treba da uradim da kompletiram pcb, treba prvo na onaj moj kupus od io boarda polemim eksterne zice, jer te pinove nisam predvideo za upotrebu, nisam razmiljao o tome, znaci treba da polemim zicice na ta dva pina kako bi mogao da debugujem stanja tih pinova pprilikom starta cm4 modula, prilikom soft shutdown i prilikom low power moda, i da na osnovu toga napravim jedan sklopic, verovatno preko 74lvc1g99 univerzalne kapijice napravim logiku kako bi on/off funkciju imao preko samo jednog dugmeta, postavicu kad to izdebugujem pa ce te mi valjda pomoci sa idejom kako to najjednostavnij odradim i to je onda spremno za izradu. Dodao sam dugmice, pomereni su od sredisnje ose jer na poklopcu mora da dodje ostrvce za hladjenje cpu, tako da ce dugmici biti blize ivici kutiji ali nema veze logo ce doci u centar pa ce to i da lici na nesto : ) Dugmici su 13mm duzine od tacke pcb do tacke poklopca, znaci virice 3mm napolje sto je i cilj. Probao sam da nadjem taktilne dugmice te duzine ali sa silikonskim tasterom, sve sto sam nasao jeste 3mm kolika je i debljina poklopca, steta, bilo bi lepo da kad se klikne na dugmic da to ne skljocka kao neko jeftino dugme nego da to bude mekano i skoro pa necujno ali nema takvih gugmica ove duzine? Dugmici koji imaju silikonski taj deo mogu da se cak i iluminiraju da sijaju u mraku jednostavnim dodavanjem led sijalice blizu dugmeta pa ako je potrebno napraviti u 3d print mali oklop preko dugmeta koji bi sprecio da led svetlo obasja poklopac i rupu na poklopcu kuitje nego da ga usmeri samo na silikon dugmeta koji bi upio to svetlo, to bi bas lepo izgledalo. Na primer ovakvo dugmence mi je super ali je kratko https://www.lcsc.com/product-detail/Tact...15355.html ,samo 2.9mm mu je ta guma : ( Onda sam pronasao ovakvo jedno https://www.lcsc.com/product-detail/Tact...43948.html ali i ono je nedovoljne duzine, usb port je 10mm u visinu a dugme je 9mm sto je ispod ravni pa nebi mogao polopac da nalegne od usb porta, pa sam napravio izbor sa ovakvim dugmetom koje je 13mm https://www.lcsc.com/product-detail/Tact...82843.html ali nisam bas srecan da imam takvo jedno dugme koje se cuje i koje verovatno vremenom nece ni da ostvaruje kontakt kako treba. Dugmici su, bootup, menu, up, down, ok, on-off. Ide i jedna multikolor led na kojoj ce biti pwr i act stanje i dodacu jednu IR led za eventualno neki daljinski upravljac. Edit: nece moci preko kapijice da se dobije on-off switch, ir led nece imati funkciju kada je cm4 u low power modu, moracu ipak preko pic da sredim ovaj on-off, pic ce morati da odradjuje ir led funkciju power dugmeta jer ne moze drugacije ako se zeli i IR.

Ako naletite na neko kvalitetno dugme predlozite ga!


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 02-25-2024, 02:22 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 11 Guest(s)