Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Stigao mi je CPL filter, ali ima jedan problem, ne odgovara navoj! : ) Treba navoj da je manji, ili 26mm ili 26.5mm, ali u sustini ovo ne radi nikakav posao, bukvalno sve isto, ili je fejk filter ili ima toliko malo posto filtracije da se skoro ni ne primeti, bacene pare. Kada ga rotiram prema nekom izvoru svetla nikakve promene ne daje pa ni na kameri ne vidim da bilo sta polarizuje. U pravu je ddanijel 100%

(02-06-2024, 05:34 PM)ddanijel Wrote: Inače probao sam sa klasičnim  led ringom da dodam i polarizacioni filter na kameru  i očekivano ništa ne može da se dobije, čisto za info. Definitivno mora na prvom mestu svetlo da se polariše da bi filter dobio ulogu.

Upradate:
Reaguje na svetlo monitora i na svetlo tv-a perfektno, znaci mora polarizovano svetlo da se nabavi!!! Postavio sam ga kao zastitno staklo i zalepio termo trakom, dobro stoji, reagovace na dnevno svetlo ako nista drugo dok se ne nadju polarizovana svetla sa fleksibilnim crevom! Vidite na slici koliko fali da se moze da se uvrne, mislim da bi mozda odgovarao fi 26.5mm. Imao sam jedan stari monitor na zalost sam ga bacio ali verovatno da nase led mogu da se polarizuju ako bi se upotrebio polarizujuci film sa monitora pa kroz to da se pusti svetlo da bude polarizovano da bi verovatno onda mogao i da probam efekat ovog filtera ali na zalost nemam za sad kako da ga probam.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 02-12-2024, 05:31 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 12 Guest(s)