Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Ja i dalje koristim led ring koji mi je stigao i nemam zamerki. Lagano pod uglom i to je to, pogotovu sto mi i ne odgovara da kamera stoji apsolutno iznad predmeta jer bi to značilo da mi stoji ispred glave i zaklanja pogled prema monitoru, tako da iz tog razloga je uvek desno od mene cime eliminisem i direktnu refleksiju, a sa 50cm visine ta lagana zakošenost ne smeta pri radu niti pravi neki problem oko fokusa i same geometrije i percepcije predmeta na kome se radi.
Što se tiče nosača onaj "budjavi" najeftiniji feder sistem, očas posla pomerim, dignem/spustim i zaista ne vidim potrebu za nečim boljim od ovoga. Ima i Dragan takav isti pa neka kaže i on koju na datu temu. Ja sam lično mislio da će taj nosač biti najslabija karika u svemu ovome, a sad ga ne bih menjao jer jednom rukom bez ikakvih drugih intervencija (stezanja otezanja itd) pomerim gde hoću i na visinu koja treba.
Inače probao sam sa klasičnim led ringom da dodam i polarizacioni filter na kameru i očekivano ništa ne može da se dobije, čisto za info. Definitivno mora na prvom mestu svetlo da se polariše da bi filter dobio ulogu.
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by ddanijel - 02-06-2024, 05:34 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 17 Guest(s)