Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Savane, odlučio sam kupiti i mikrofonski stalak za kameru koja mi stize krajem mjeseca a o LED ring light i filteru ću kasnije razmotriti sto se nudi posto jos sutra traje akcija sa kuponima kod aliexpress pa da iskoristim popust za stalak koji mi treba.

Gledam sam stalak koji NRF koristi i koristi articulating arm, što znači da može da kameru sa mikroskopom moze da digne gore-dolje, pomiće lijevi-desno a da uopće ne mora odtezati i zatezati nijedan šaraf koji drži pojedina vodilica. Zato tražim samo articulating arm da pomičem stalak gore,dolje, lijevo, desno i da tako stalak stoji čvrsto....na kraju drvenog stola ću napraviti rupu u stolu i u tu rupu će mi ići kablovi dolje ispod stola u strujnu utičnicu, a u tu rupu ću ušarafiti taj stalak tako da imam sve na jednom mjestu (neželim staviti nosač na zid, niti ušarafiti šarafima u stol, zato uzimam onaj dolje nosač koji se ušarafi ispod u stol, izgleda ko škripac).

Dakle NRF koristi taj STALAK koji se okrece 180 do 360 stupnjeva ali mi je preglomazan i preskupi.

Pa pošto ima kineskih kompleta sa stalkom za rasvjetu odlučio sam kupiti stalak za mikrofon koji je aluminijske izvedbe, ima kanalicu da se sakriju kablovi i ima rotaciju od 180 do 360 stupnjeva i da je crne boje.

Našao sam ovaj STALAK koji je upgrade onog prijašnjeg modela LS25, i taj novi stalak ima rotaciju zglobova 180 stupnjeva za podizanje gore dolje i rotaciju 360 stupnjeva za okretanje lijevo desno.

Ono što me muči je WD, koliko sam shvatio iz slika 48cm se može rastegnuti po dužini, i 500mm po dužini (po specifikaciji dužina jedne ručke je 250mm pa pošto su dvije i to se podigne gore dobije se 2 x 250mm ako se ne varam).

[Image: attachment.php?aid=42040]

Ako to odgovara za WD od 500mm onda je to to, ima i kanalicu za umetanje kablova i jos k tome rotaciju zglobova pa se samo rukom nosač dodirne i odmakne lijevo-desno, gore-dolje bez da moram da šarafim šaraf koji steže te zglobove. Dakle kopija teškog i skupog articulating arm koji je za monocularne mikroskope.

To mi sve odgovara kao i cijena no problem je nosač za mikroskop koji je povezan sa kamerom, naručio sam onaj 80x mikroskop i sa prstenom na 50mm (ima i 35mm prsten u ponudi), ali bih htio staviti ovaj nosač na taj mikrofonski stalak tako da imam gore-dolje okretni kotač.

Dobiju se ti adapteri 1/4 3/8 i 5/8 incha adapteri ali mi to ne odgovara na OVAJ nosač za mikofon pa ako posto nosač sa 35mm ili 50mm da se da ušarafiti na te adaptere od mikrofonskog stalka.


[Image: attachment.php?aid=42041]

Sad me taj nosač brine kako da ga spojim na mikrofonski stalak, ako ima sto gotov adapter da se kupi ili drugaciji nosač za mikroskop.

Možda OVAJ nosač odgovara na te 1/4 adaptere na mikrofonski stalak.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by ronovar - 02-04-2024, 01:10 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)