Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Nije kamera integrisana u moj hw da bi mogao da listam pci devices : ) Kamera je spojena preko usb i detektuje se na mom win racunaru kao CAM urdjaj i jos jedan interfejs RNDIS za koji nemam drajver niti mogu da ga nadjem na netu, dok na linuxu se moze videti kao CAM uredjaj i jos jedan iterfejs kao lokalni network uredjaj, kada se podesi network uredjaj moze da mu se pristipi preko ssh ali na zalost ponasa se kao loop network karta i trazi pasword sto sam kasnije ustanovio da trazi lozinku mog linuxa pa se tako prilikom pristupa ulogujem mojom lozinkom ustvari ponovo na moj linux a ne na kameru. Nije to tako jednostavno, pitanje je i dali je linux mashina u kameri, vise mi lici na nesto vrlo minimalno, rndis je napravljem predpostavljam da bi preko usb umesto hdmi bilo moguce spajanje na neki monitor ili racunar. Da bi dosao do boot loga ne moze ovako preko usb nego mora da se otvori i spoji na serijski port pod uslovog da ga ima i pod uslom da je konzola omogucena u samom operativnom sistemu kamere, tako da od toga nema nista, necu ni da pokusavam a ni ne moze da se otvori kamera predpostavljam iz razloga da ne moze da se vidi koji je budz unutra. Lsusb nije pogresna komanda, to je komanda da se vidi koji usb uredjaji su trenutno spojeni na moj linux. Kamera nema drugi izlaz na sebi osim usb-a tako da ne mozes ti da listas pci uredjaje kada kamera nije pci uredjaj. Druga je prica da sam spojem na linux kamere, jednostavnom komandom dmesg bi se videlo koji periferni uredjaji su na kameri ili jednostavno pogledom u kernel dtbs bi se moglo videti tacno o kom senzoru je rec. Pitanje je dali je linux uopste u pitanju ili je neki nativni program u pitanju, bare metal, ili neki mikro python... to niko ne zna tako da necu da gubim vreme pogotovo ne da je otvaram jer ne moze da se otvori a da se ne odlepi i oguli prednja maska gde su dugmici, sto bi to radio, ovo je nova kamera i mogu tako i da je prodam a ne da mi neko kaze da je otvarana.
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 02-03-2024, 12:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 20 Guest(s)