Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Nisam racunao, nebi trebalo da izadje vise od $30 racunajuci shipping, ma nije meni uopste bitno da to bude lepo, treba mi nesto funkcionalno, kutijica kosta manje od $1 , led lampice puta 2 kostaju 300din, onda pcb ajde neka bude $5, shipping $10, ona dva usb fleksibilna kabla par dolara, shiping $2-3, pa izracunaj, stvar je u tome ja hocu da napravim iz razloga sto hocu na jedan adapter da imam i kameru i svetlo, da svetlo ne ide na montazu na sto, da ide montaza na mikroskop, samo dva kabla imam, dc napajanja i hdmi. kutijica je vtlo malih dimenzija, 40x25x25mm, e sad na to gledam da postavim ona fleksibilna creva sa led lampicama. Skontao sam da ono gore sto si predlozio, nije to lose, ali gledaj malo komentate nije taj ring za wd=500mm, to je vise za onaj crni mikroskop gde je wdMax<=200mm, cim to svetlo podignes na wd=500mm to vise ne sija kako treba, ali sa tim fleksibilnim crevom a koje mozes da spustis na manju wd mozes nesto i da osvetlis, zato pravim jer nisam naleteo na nesto sto sto zadovoljava ovu moju potrebu za smanjenim brojem kablova. Skontao sam da nije svetlo u pitanju nego je u pitanju polarizovani filter, znaci staklo nam treba ako necemo refleksije. Tako da ideju o svetlu ja necu da menjam, znam tacno kakvo mi svetlo treba.

Ali ono sto jos nisam u potpunosti ukapirao jeste resavanje refleksije, ovo treba kupiti pa probati https://it.aliexpress.com/item/1005006039768004.html

Edit: nije mi jasno, sad vidim link sto si okacio, polarization filter koji se montira na samo svetlo? A postoji i polarization filter staklo, pa mi sad nista nije jasno sta bi ovde bilo potrebno, bezveze mi je polarization filetr koji se postavlja na svetlo, deluje mo da je fejk zar nije? : ) Veca mi je logika za polarizaciono staklo.
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 01-28-2024, 04:50 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)