Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Sto se tice crnog mikroskopa, nije losa slika, nema blura, ali dok ne naletis na nesto bolje kao recimo ova sa zlatnim okvirom ne mozes ni znati da je taj crni mikroskop los izbor, kao prvo glomazan, druga stvar moras da mu dokupljujes sociva recimo za umanjenje jer mu je mnogo velik zum, to je vise za biologe jer sa dodatnim lecima mogu da vide skoro kao na bioloskom mikroskopu ali to nama ne treba, jos jedan stvar wd je jako ogranicen na 10 do 20 cm gore dole sto je mnogo lose, dobra strana tog loseg wd je sto ne menja ostrinu na promenu ostrine preko tockica to je jeino sto mi se svidja na tom crnom mikroskopu ali wd je katastrofa, treca stvar vezano za mikroskop sa zlatnim okvirom, working distance, kao sto vidis od 2cm razdaljine pa do beskonacno uvis moze da funkcionise, ima taj tockic i unutrasnje socivo sa dugim hodom i stvarno je dobar mikroskopcic, na svaku razdaljinu od 2cm do recimo metar visine mozes fino da podesis ostrinu tockicem, na videu mozes da vidis par momenata da kada se optimalno izostri na tockicu da se to stvarno dobro vidi na ekranu tako da ako kupis ovaj mikroskop sa zlatnim neces pogresiti. Funkcionise isto dobro i sa pi kamerom, jos je kvalitetnija slika sa pi kamerom mada nisam probao na tv ekranu ali po jpeg bi rekao da jeste. Kamera kao kamera dobra je, dobre boje, ne mulja, vidi se lepo 3d objekat, lepu ostrinu dovoljno dobru.. sve u svemu ja sam zadovoljan a tek cu biti kada osposobim radni prostor i dodam tih par stvari koje nemam za sada!
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 01-25-2024, 04:03 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: vojinilic, 8 Guest(s)