Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Ronovar, nemoj zuriti sa kupovinom, sacekaj snimio sam video sa 4k pro na tv ekranu, snimljeno telefonom, velik je fajl ali za nekih sat-dva bi trebalo da bude uploadovan na YT pa zakljucite sami koliko je dobra 4k kamera, bila ili nebila IMX odlicna je to kamere videcete na videu, za te pare odlicna, videcete i da nemam odgovarajuce svetlo i koliko utice na sliku kao i neka od podesavanja kamere "edge" opcija koja smanjuje ili dodaje ostrinu i broj piksela sto bi se nazvalo blur... nisam sve obuhvatio jer bi video bio par Gb pa sam samo ono oko ostrine slike i pogleda na tv ekran, kamera ima dovoljno podesava od white balance (auto, manual, one time), exposire (auto, manual, one time), boje, i sve ono osnovno sto bi svaka trebala da ima i sto je sasvim dovoljno, zakljucicete sami dali valja ili ne! Video se uploaduje, trebalo bi za nekih sat vremena da bude uploadovan. Sve u svemu na ovo moje nedovoljno svetlo, mracnu sobu ovo je odlicno, kad se to sve sredi kamera ce biti vrlo dobra, za te pare koliko kosta odlicna kamera a i mikroskop. Zakljucite i koliko je problematicno kada se izostrava slika a stalak nije stabilan a ovo je poprilicno stabilan stalak ali ipak ima vibracija na ekranu, zamislite sada da je kamera na jednom stolu i vibracije stola sta bi dobili! Isto da je klimavi stalak dali bi mogli brzo da izostrite sliku pomeranjem klizaca na mikroskopu, eto ja sam vam to predstavio i lako cete doci do zakljucka i sta vam je zaista potrebno da kupite. Na manjem ekranu tj na novom monitoru koji planiram da kupim (TESLA 21.5" VA 22MC625BF Monitor) slika ce biti jos ostrija jer manji monitor = ostrija slika... itd, kada dodje svetlo ispod police pa jos i dodatna dva svetla za ispod kamere, jos da je i 4k monitor recimo onaj 4k oled od 17" od $650 mogu samo da zamislim kakva bi to dobra slika bila.

https://www.youtube.com/watch?v=gyPZl0nTIy0
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 01-25-2024, 01:50 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)