Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Odlicno uradjeno!

Mene zanima kada ti stigne novi mikroskop da vidimo onda sliku, kamera ima microsd karticu slot, pa kad stigne mikroskop pokusaj svjetlo sredit kako treba i sa microsd kartice uslikati da vidimo i mi na forumu kvalitetu kamere dali je stvarno 8Mpixela kako se i reklamira ili je u kameri fake. Posto gledam cijene senzora SONY IMX koji kamera ima su cijene samog senzora preko $500, pa mi nije jasno kako je ova kamera tako jeftina sa vrhunskim senzorom ili je fake. Steta je sad kameru rastaviti i pogledati PCB i spojiti sa RX TX i GND na terminal program na pcu pa pogledati boot linuxa koji je senzor ali sa slika micro sd kartice i novog mikroskopa vidjet cemo detalje jel to to.

Ako zelis dodati nove opcije u kameri ti je linux sistem i vjerojatno python skripta preko koje se radi GUI za podesavanje kamere, mada po meni netreba tu brdo opcija za podesavanje.

Ali sve u svemu za pristojne novce tj. 100 eura plus shipping kamera vrijedi svakog centa!
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by ronovar - 01-16-2024, 03:07 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 12 Guest(s)