Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Na brzinu jedan test ali bez svetla jer am skalameriju raskupusao, prvi rezultat hmm i nije nesto kako sam ocekivao! Kamera nema autofokus sto mi se svidja, ima lep kolor i lep white balance, nije lose, u poredjenju na rpi kameru ne mogu sad nista reci, mogao bi da kazem ako bi spojio kameru na isti onaj 7" ekran od rpi, mogu samo da predpostavim da je manji ekran = jasnija slika. Vorking distanca bez dodatnih sociva i na x0.35 adapteru je jako mala, mnogo manja nego sa pi kamerom tako da sve ukupno nisam zadovoljan ovim crnim mikroskopom. Crni mikroskop izgleda da malo i distorzira sliku sa ovom kamerom. WD je jako mali, nekih 10 do 12 cm, jako malo i jako uvelicano. Verovatno bi bilo sve malo bolje da se ima led svetlo ali se nema za sada pa ne mogu da uslikam kako treba, nemam ni sd karticu da direktno uslikam kamerom, nego sam uslikao telefonom. Ostaje da stigne mikroskop sa zlatnim okvirom, nadam se da ce WD da bude daleko veci. Meni kamere je vrlo prost, nista komlikovano niti nesto pun podesavanja, sto bi rekli nista narocito. WD je fiksan i jako malo platca ima da se moze pomeriti jer kamera nema autofokus. Sa pi kamerom je e to mnogo bolje sto se wd tice. Jedna od slika je sa zumom kamere a sve ostaje slike su sa zumom mikroskopa 0d 0.7 do 4.5 . Nisu nesto lepo uslikane slike telefonom, lepse i ostrije je na televizoru uzivo. Rezolucija podesena na 1920x1080 jer mi je takav televizor. Znaci treba kupiti neki dobar monitor ne mnogo velik jer nema potrebe, jasnija je slika na manjem monitoru predpostavljam. U sustini nije lose, bice to dobro kad dodje svetlo i novi mikroskop sa manjim zumom. Druga slika to je sve sto se wd tice, ne moze puno ni gore ni dole, max nekih santimetar-dva gore dole! To malo jade od pcb kamere pa ni ona jadna ne moze ceo pcb da joj se vidi, znaci ovakav mikroskop no no! Ili sociva dokupiti za umanjenje ili traziti mikroskop sa manjim uvelicanjem, onaj sa zlatnim okvirom mislim da ce biti ok, videcemo, nadam se! Sto se svetla tice, svetlo odgore vertikalno ne valja, reflektuje u sociva mikroskopa pa na kameru, isti slucaj kao i sa rpi kamerom. Za sada toliko, kad sve stigne i kad sve napravim i nabavim onda cu lepse slike da okacim!


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 01-16-2024, 02:29 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 15 Guest(s)